statistika.webstranka.sk
19.01.2020 14:24:39 Slovenky na ME zdolali aj Chorvátky, postúpili do štvrťfinále a zostali v hre o OH 2020
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 19. januára (SITA) - Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle postúpila na majstrovstvách Európy v Budapešti do štvrťfinále. Zverenkyne trénera Milana Henkricha po piatkovom úspechu v súboji základnej A-skupiny so Srbkami (6:2) uspeli aj v nedeľňajšom zápase s Chorvátkami, zdolali ich 9:7 a v tabuľke obsadili 4. miesto. V utorkovom štvrťfinále ich čaká zápas proti víťazkám B-skupiny, ktorými budú úradujúce vicemajsterky sveta Španielky alebo obhajkyne titulu z predchádzajúcich ME Holanďanky.

V nedeľňajšom súboji síce Slovenky prehrávali po prvej štvrtine 1:3, v druhej štvrtine sa im podarilo vyrovnať na priebežných 3:3 aj 4:4. V tretej časti opäť zaostávali o dva zásahy (4:6), ale šnúrou štyroch zásahov otočili na 8:6 a v dramatickom závere si už nenechali ujsť vytúžený postup. Po dva góly tímu SR zaznamenali Miroslav Stankovianska a Daniela Kátlovská, po jednom zásahu pridali Beáta Kováčiková, Janka Kurucová, Emma Junasová, Natália Pecková a Tamara Kolářová.

Prienik medzi najlepšiu osmičku na ME pre Slovenky znamená postup na celosvetovú kvalifikáciu o postup na OH 2020 do japonského Tokia, ktorá by sa mala konať v jari 2020. Olympijskú miestenku získajú aj víťazky ME v Budapešti.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - piatok:

ŽENY
A-skupina:
Slovensko - Chorvátsko 9:7 (1:3, 3:1, 3:2, 2:1)
Góly SR: Stankovianska a Kátlovská po 2, Kováčiková, Kurucová, Junasová, Pecková a Kolářová po1, rozhodovali: Dervieux (Fr.) a Maussová (Nem.)
Zostava SR: E. Kissová, Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.