statistika.webstranka.sk
17.01.2020 19:45:55 AKTUALIZÁCIA - VODNÉ PÓLO-ME: Slovenky zdolali Srbky a majú šancu na postup do štvrťfinále
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o dva hlasy zo slovenského tábora.

BRATISLAVA 17. januára (SITA) - Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle prvýkrát zabodovala na majstrovstvách Európy v Budapešti až vo svojom štvrtom vystúpení. Zverenkyne trénera Milana Henkricha v piatkovom popoludňajšom súboji základnej A-skupiny zdolali Srbky 6:2 a urobili dôležitý krok na ceste do vytúženého štvrťfinále. Do play-off ich posunie triumf v nedeľňajšom súboji s Chorvátkami, ale stačiť im bude aj remíza. Súboj Slovensko - Chorvátsko je na programe v nedeľu 19. 1. od 13.00 h.

V piatkovom súboji Slovenky dobre začali a gólom Tamary Kolářovej vyhrali prvú štvrtinu 1:0. V druhej štvrtine Miroslava Stankovianska a Beáta Kováčiková zvýšili slovenský náskok, Srbky odpovedali iba jedným gólom. Aktívna Kováčiková napokon šesť striel premenila na tri góly a keď Katarína Kissová na začiatku poslednej minúty zvýšila na 6:1, na svete bolo prvé a navyše suverénne slovenské víťazstvo na šampionáte. V samom závere ešte Hristina Iličová korigovala na konečných 2:6 z pohľadu srbského tímu.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - piatok:

ŽENY
A-skupina:
Slovensko - Srbsko 6:2 (1:0, 2:1, 1:0, 2:1)
Góly SR: Kováčiková 3, Stankovianska, K. Kissová a Kolářová po 1, rozhodovali: Blanchardová (Fr.) a Maussová (Nem.)
Zostava SR: Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Hlasy:

Milan Henkrich (tréner Slovenska): "Rozhodla naša obrana, ´baby´ pomáhali brankárke a Srbky mali problém s premieňaním šancí. Dostali sme len dva góly a to rozhodlo. Víťazstvo chutí znamenite, pre nás sa turnaj vlastne len teraz začína. Dúfam, že do konca majstrovstiev Európy ešte prekvapíme."

Natália Pecková (univerzálka SR): "Po predchádzajúcich troch ´nakladačkách´ je to obrovská úľava. Srbky nás veľmi podcenili, nemysleli si, že by sme ich práve my ako nováčik mohli zdolať. Naša brankárka a kapitánka (Kristína Horváthová - pozn.) však zachytala fantasticky a aj vďaka nej sme uspeli. Je to iné, keď na vás strieľa Grékyňa a Srbka. Už máme väčšie sebavedomie."

Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.