www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.01.2020 12:40:26 AKTUALIZÁCIA - VODNÉ PÓLO-ME: Slováci podľahli aj Nemcom a postup do osemfinále sa im poriadne vzdialil
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlasy.

BRATISLAVA 16. januára (SITA) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách Európy v Budapešti. Pod vedením trénera Petra Nižného vo štvrtok predpoludním prehrali v súboji základnej A-skupiny s výberom Nemecka 5:8 a na turnaji sú stále bez bodu. V sobotu 18.1. ich čaká duel proti favorizovaným Chorvátom a tak je zrejmé, že v skupine skončia na poslednom štvrtom mieste a na ME budú bojovať iba v skupine o 13. - 16. miesto.

Vo štvrtkovom súboji sa Nemci veľmi rýchlo ujali trojgólového vedenia, na ktoré reagoval Adam Furman, v druhej časti na priebežný 2:4 skorigoval skúsený Juraj Zaťovič a na 3:4 Marek Tkáč. Hráči Nemecka sa však nenechali zaskočiť a opäť zvýšili svoj náskok a duel dotiahli do víťazného konca. V tíme SR sa do streleckej listiny zapísali Matej Čaraj a Samuel Baláž.

Zo štvorčlennej skupiny postúpi iba víťaz priamo do štvrťfinále, tímy na druhej a tretej priečke poputujú do osemfinále a štvrté družstvo bude bojovať o konečné 13. až 16. miesto.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - štvrtok:
MUŽI
A-skupina:
Nemecko - Slovensko 8:5 (4:1, 1:2, 3:2, 0:0)
Góly SR: Čaraj, Zaťovič, Furman, Marek Tkáč a Baláž po 1, rozhodovali: Berišvili (Gruz.) a Rakovič (Srb.)
Zostava SR: Hoferica, Kozmér - Čaraj, Zaťovič, Furman, Mitruk, Molnár, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Bielik, Kováčik, Kolárik, Baláž

Hlasy:
Karol Bačo (asistent trénera SR): "Na tento duel sme sa svedomito pripravovali, pretože sme vedeli, že z pohľadu možného postupu ďalej bude kľúčový. Po jeho skončení sme zostali sklamaní, pretože sme bojovali a vydali zo seba všetko. Nepremenili sme však niekoľko veľmi dobrých príležitostí a to sa nám vypomstilo, v takýchto dueloch je potrebné byť efektívnejší. Naša obrana hrala dobre, brankár tiež, no chýbali nám strelené góly, premárnili sme príliš veľa šancí. Ak totiž chceme zvíťaziť, musíme dať viac gólov."
Martin Kolárik (hráč SR): "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, ak sme chceli bojovať o lepšie než trináste miesto. Nevyšiel nám úplne podľa predstáv, Nemci dnes boli lepší. Pokúsili sme sa zo seba vydať maximum, ale nevyhli sme chybám. Nie je to ospravedlnenie, ale niektorí naši hráči mali zdravotné problémy podobne ako niektoré ďalšie tímy a aj to dnes zohralo istú úlohu."

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.