www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.01.2020 16:45:25 AKTUALIZÁCIA - VODNÉ PÓLO-ME: Ďalšia vysoká prehra Sloveniek, v stredu podľahli hráčkam Grécka
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlasy.

BRATISLAVA 15. januára (SITA) - Slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácii nevyšiel ani tretí zápas na majstrovstvách Európy v maďarskej Budapešti. Slovenky v stredu popoludní prehrali v základnej A-skupine s Grékyňami hladko 2:18 a v tabuľke majú na svojom konte stále nulu v kolónke bodov. Zverenkyne trénera Milana Henkricha však úvodné súboje odohrali proti favoritkám skupiny a teraz ich čakajú zápasy proti Srbkám a Chorvátkam, v ktorých by radi bodovali a zabojovali o postup do štvrťfinále. V piatok 17.1. o 17.30 h si zmerajú sily so Srbkami, o dva dni neskôr o 13.00 h s Chorvátkami. Slovenské hráčky na ME štartujú po dlhých 27 rokoch.

V stredajšom súboji Slovenky prehrali prvú štvrtinu 0:4, v druhej sa Tamare Kolářovej podarilo skorigovať na 1:6 a Miroslave Stankovianskej na 2:7. V tretej oseminútovke vyšli slovenské hráčky opäť gólovo naprázdno a inkasovali až šesťkrát, v záverečnej časti pridali Grékyne ďalšie štyri góly.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - streda:

ŽENY
A-skupina:
Grécko - Slovensko 18:2 (4:0, 4:2, 6:0, 4:0)
Góly SR: Kolářová a Stankovianska po 1, rozhodovali: Blanchardová (Fr.) a Maussová (Nem.)
Zostava SR: E. Kissová, Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Hlasy:
Milan Henkrich (tréner SR): "Postupne sa zlepšujeme, no stále to nestačí na to, aby sme sa priblížili elitným tímom. Dnešný duel sme začali dobre, no potom sa to zhoršilo a Grékyne zvyšovali náskok využívaním našich chýb. V piatok hráme proti Srbkám a tento duel chceme vyhrať, platí to aj o nedeľňajšom stretnutí proti Chorvátkam. Chceme ukázať, že patríme na tento turnaj a nie sme tu len na zbieranie skúseností."
Emma Junasová (hráčka SR): "Čo mám na toto povedať? Niekoľko našich hráčok malo v noci na stredu žalúdočné problémy, a tak sme radi, že sme vôbec mohli hrať. V nasledujúcich zápasoch sa pokúsime zo seba dostať všetko."

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.