www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.07.2018 13:37:03 AKTUALIZÁCIA - VODNÉ PÓLO-ME: Mladý slovenský tím začne proti Rusom, cesta do osemfinále by mala viesť cez Rumunov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o posledný odsek textovej časti.

BARCELONA 13. júla (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká od pondelka štart na majstrovstvách Európy v Barcelone. Do dejiska šampionátu odletia Slováci v sobotu, už v pondelok na nich čaká prvý duel v základnej D-skupine. Ich súperom bude na úvod výber Ruska, o dva dni neskôr nastúpia proti tímu Rumunska v piatok 20. júla ich čakajú úradujúci majstri Európy Srbi. "Chlapci sú rozumní, vedia aké mužstvá máme v skupine a akú silu tie tímy majú. Musíme sa sústrediť na úvodné dva zápasy proti Rusku a Rumunsku, ale hlavne na ten stredajší duel proti Rumunsku. Ak náhodou motyka vystrelí, budeme mať šťastie a začne sa nám dariť, mohli by sme odohrať dobré stretnutie aj s Ruskom. Ďalej povedie naša cesta pravdepodobne cez Rumunsko, môžeme však len prekvapiť," hovorí hlavný tréner slovenského družstva Peter Nižný. Na lavičke spolupracuje s Karolom Bačom mladším.

Slovensko cestuje na ME 2018 s mladým tímom. "Žiaľ, odišli nám niektorí veľmi kvalitní a silní hráči. Musíme však ísť smerom dopredu a neriešiť to, čo bolo. Budú nám chýbať, ale ja tomuto tímu verím. Výkon pôjde smerom hore, len chlapcom treba veriť, dávať im šance a robiť všetko pre to, aby mali omnoho lepšie podmienky, ako to bolo teraz pred ME. Čo sa týka samotného výkonu, ten je podriadený podmienkam, aké sú a aké sme mali pred ME. Neboli až také, aké sme si predstavovali. Slabšie družstvá, ktoré sú pod nami, mali oveľa lepšie podmienky na prípravu, odohrali viac ťažkých duelov. My však na to momentálne nemáme, tak je nastavený náš rozpočet, mne ako trénerovi je z toho veľmi smutno a nič sa nedá robiť," poznamenal Nižný.

Brankárskou jednotkou tímu SR mal byť Lukáš Kozmér, no počas prípravného obdobia pred turnajom sa zranil a tak túto úlohu prebral Tomáš Hoferica. "Toto mužstvo má tímového ducha a je jedno, či je to mladý alebo starší a skúsenejší hráč, prosto máme pred sebou cieľ a ideme si za ním. Oproti ME v srbskom Belehrade v roku 2016 je ten tím fakt omladený a ja verím, že uhráme pekný výsledok," povedal Hoferica, ktorý na klubovej úrovni vychytal titul pre ŠK Hornets Košice. "Keď postúpime do dvanástky najlepších, to by bol úspech pre všetkých, keďže máme mladé mužstvo. Veľký úspech pre mňa bude, ak by sa mi podarilo vybojovať si dobrý angažmán v zahraničí," doplnil 24-ročný gólman.

Slováci sa na ME pripravovali štyri týždne, počas tohto obdobia absolvovali domáce sústredenie s výberom Gruzínska a turnaj v Tbilisi. Tréneri nemajú k dispozícii Martina Faměru a Lukáša Semana, ktorí plánujú získať občianstvo inej krajiny a reprezentovať ich. Český rodák Faměra plánuje hrať v národnom tíme Španielska a Lukáš Seman v maďarskom družstve. "Náš tím je na papieri možno slabší ako bol na ME 2016, ale našou prednosťou je sila kolektívu. Musíme jeden druhému pomáhať a hrať tak, aby sme si po turnaji mohli sadnúť a povedať, že sme v bazéne odovzdali všetko. Aký bude výsledok, to uvidíme," povedal pre agentúru SITA najstarší hráč v tíme SR Juraj Zaťovič.

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na ME 2018 v Barcelone:
Brankári: Tomáš Hoferica, Martin Laciak
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Lukáš Ďurík, Matej Čaraj, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Martin Kolárik, Michal Úradník, Samuel Baláž, Tomáš Bielik, Patrik Tkáč, Ladislav Vidumanský

Program Slovákov v základnej D-skupine na vodnopólových ME 2018 v Barcelone:
pondelok 16. júla: Rusko - Slovensko (12.30)
streda 18. júla: Rumunsko - Slovensko (14.00)
piatok 20. júla: Srbsko - Slovensko (11.00)

Prehľad účastí a umiestnení slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na ME:
1999 Florencia (Tal.) 10. miesto
2001 Budapešť (Maď.) 8. miesto
2003 Kranj (Slovin.) 7. miesto
2006 Belehrad (Srb.) 11. miesto
2008 Málaga (Šp.) 12. miesto
2016 Belehrad (Srb.) 13. miesto

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.