www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
03.03.2018 21:28:12 AKTUALIZÁCIA - Slováci postúpili na ME do Barcelony, Portugalcov zdolali aj v odvete
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o prehľad účastníkov ME.

KOŠICE 3. marca (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia postúpila na júlové majstrovstvá Európy do katalánskej Barcelony. Zverenci Petra Nižného po minulotýždňovom triumfe 16:4 v portugalskom Santa Maria de Lamas nad domácim tímom totiž v sobotňajšej domácej odvete zvíťazili hladko 9:2 a tešia sa z miestenky na kontinentálny šampionát. Slováci štartovali aj na predchádzajúcich ME v Belehrade v januári 2016.

V sobotňajšom súboji v Košiciach hostia držali krok so Slovákmi iba v prvej štvrtine, ktorú domáci vyhrali "len" 1:0. V druhej časti pólisti spod Tatier zvýšili vedenie na 5:0 a ich náskok narastal aj v zostávajúcom priebehu stretnutia.

Kvalifikácia o postup na vodnopólové ME 2018 - muži - baráž - odveta - sobota:

KOŠICE
Slovensko - Portugalsko 9:2 (1:0, 4:0, 3:1, 1:1) - prvý zápas: 16:4, na ME postúpili Slováci
Góly: Zaťovič, Čaraj a T. Bielik po 2, Patrik Tkáč, Molnár a Baláž po 1 - P. Sousa a Moreira po 1

Zostava SR: Kozmér, Veterník - Vidumanský, Zaťovič, Binar, Martanovič, Patrik Tkáč, Molnár, Marek Tkáč, Čaraj, M. Úradník, T. Bielik, Baláž

Hlas:
Lukáš Kozmér (brankár SR): "Vedeli sme, do čoho ideme. U súpera sme vysoko zvíťazili a doma sme to chceli potvrdiť. Celý zápas v Košiciach sme sa v trápili v útoku, smerom dozadu do bolo dobré. Napokon sme to dotiahli k triumfe a sme v Barcelone."

Prehľad účastníkov ME 2018: Srbsko, Čierna Hora, Maďarsko, Grécko, Španielsko, Taliansko, Chorvátsko, Rusko, Gruzínsko, Holandsko, Malta, Turecko, Slovensko, Francúzsko, Nemecko, Rumunsko

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.