www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
24.02.2018 17:42:16 AKTUALIZÁCIA - Slováci už iba malý krok od ME, odveta s Portugalcami len formalitou
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlas trénera SR Petra Nižného.

SANTA MARIA DE LAMAS 24. februára (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia vykročila rázne za postupom na júlové majstrovstvá Európy do katalánskej Barcelony. Zverenci Petra Nižného totiž zvíťazili v prvom zápase baráže v portugalskom Santa Maria de Lamas nad domácim tímom vysoko 16:4. Slováci síce majú pred sebou ešte odvetu, ale o týždeň 3. marca v Košiciach by nemali mať najmenší problém potvrdiť prienik na kontinentálny šampionát. Tím SR štartoval aj na predchádzajúcich ME v Belehrade v januári 2016.

Sobotňajší súboj v Portugalsku mal presne taký priebeh, ako predpovedal kouč Nižný - domáci dokázali držať krok so Slovákmi iba v prvej štvrtine, ktorú prehrali 2:3. V druhej slovenské družstvo zvýšilo náskok na 6:2 a v tretiu časť vyhralo dominantne 8:1. V poslednej osemminútovke mohli slovenskí reprezentanti trochu poľaviť a triumfovali v nej "iba" 2:1. Do streleckej listiny sa zapísali všetci slovenskí hráči v poli, ako posledný 89 sekúnd pred koncom aj Michal Úradník.

"Portugalci pomerne vzdorovali, lebo my sme nevedeli, čo je to za súpera. Trochu ľutujem, lebo výsledok mohol byť lepší, ak by sme využili všetky stopercentné šance. Mám pocit, že poslednú štvrtinu sme trochu vypustili, čo sa nesmie stávať. Musíme odohrať naplno celý duel, aby bol výsledok ešte priaznivejší. Sme však spokojní a radi, že to takto dopadlo. Teraz sa musíme zodpovedne pripraviť na domácu odvetu. Niektoré útočné veci mohli chlapci riešiť úplne inak, oni to vedia a ešte im to teraz pripomeniem. Nemôžu sa spoliehať na to, že niekto za nich dotiahne danú hernú situáciu. V žiadnom prípade nechcem hovoriť pred odvetou o formalite. Trochu zmeníme káder a pripravíme sa čo najlepšie. Odvetu si chceme užiť a dôležité bude, aby si chlapci zápas vychutnali a pred vlastnými fanúšikmi boli spokojní sami so sebou," povedal pre agentúru SITA tréner Nižný.

Kvalifikácia o postup na vodnopólové ME 2018 - muži - baráž - prvý zápas - sobota:

SANTA MARIA DE LAMAS
Portugalsko - Slovensko 4:16 (2:3, 0:3, 1:8, 1:2)
Góly: P. Sousa 2, Rodrigues a Parati po 1 - Marek Tkáč 4, Maroš Tkáč a Patrik Tkáč po 2, Vidumanský, Furman, Mitruk, Molnár, Grutka, M. Úradník, T. Bielik a Čaraj po 1

Zostava SR: Hoferica, Kozmér - Vidumanský, Furman, Maroš Tkáč, Mitruk, Patrik Tkáč, Molnár, Marek Tkáč, Grutka, M. Úradník, T. Bielik, Čaraj

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.