www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
23.02.2018 11:23:16 Slovákov čaká v sobotu prvý krok na ceste do Barcelony
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 23. februára (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká v sobotu prvý zápas baráže o postup na júlové ME 2018. Slováci pod vedením trénera Petra Nižného nastúpia o 16.00 h SEČ v portugalskom Santa Maria de Lamas proti domácemu výberu. Odveta je na programe v sobotu 3. marca v Košiciach. Najbližší kontinentálny šampionát vo vodnom póle bude hostiť od 14. do 28. júla katalánska Barcelona.

"Očakávam, že v prvej štvrtine to bude oťukávanie. Myslím si, že súper to s nami vydrží po kondičnej stránke tak do polovice druhej štvrtiny, potom by sa mala prejaviť naša prevaha. Verím, že sme na tom lepšie po kondičnej aj technickej stránke," povedal pred odchodom do Portugalska tréner Peter Nižný. Ten v prvom súboji nemá k dispozícii skúseného Juraja Zaťoviča, ktorý bude pripravený hrať o týždeň v odvete. Spolu s ním sa po prvom zápase pripojí k tímu SR aj Samuel Baláž.

Slovensko a Portugalsko si naposledy zmerali sily vo februári 2015, na kvalifikačnom turnaji v gruzínskom Tbilisi triumfovali Slováci 15:6.

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na prvý zápas baráže o postup na ME 2018:
Tomáš Hoferica, Lukáš Kozmér, Marek Molnár, Ladislav Vidumanský, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Matej Čaraj, Michal Úradník, Tomáš Bielik, Adam Furman, Patrik Tkáč, Miroslav Grutka, Adam Mitruk

Program baráže mužov o postup na ME 2018 vo vodnom póle:
sobota 24. februára (prvý zápas)
Portugalsko - Slovensko (16.00 h SEČ, Santa Maria de Lamas/Portug.)
sobota 3. marca (odveta)
Slovensko - Portugalsko (19.00 h, Košice)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.