www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.02.2018 17:47:49 AKTUALIZÁCIA - Slováci aj Slovenky v Košiciach zabojujú o barcelonské ME
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Pôvodná správa doplnená o hlasy.
KOŠICE 16. februára (SITA) - Obe slovenské seniorské reprezentácie, mužská aj ženská, absolvujú domáce kvalifikačné zápasy v baráži o postup na júlové ME do Barcelony v rovnakom dejisku.

Už v sobotu 17. februára pod vedením trénera Mareka Gálisa odohrajú Slovenky prvý súboj proti hráčkam Turecka v Košiciach, odveta ich čaká u súperiek v sobotu 3. marca. "Turecké družstvo má jednu šikovnú hráčku na poste centra, ktorá tvorí veľkú časť ich hry, ako aj jednu dobrú strelkyňu. Najmä na tieto dve si budeme musieť dávať pozor. Keď sa nám ich podarí eliminovať, tak môžeme pomýšľať na to, že by sme mohli zvládnuť obe stretnutia. Pevne verím, že to dokážeme," poznamenal pre Rádio Šport na adresu tureckého protivníka kormidelník žien Gális.

Slovenskí muži vedení koučom Petrom Nižným absolvujú prvý súboj v Portugalsku v sobotu 24. februára, odvetný duel bude v Košiciach 3. marca. Najbližší kontinentálny šampionát vo vodnom póle bude hostiť od 14. do 28. júla katalánska Barcelona.

"Portugalsko je súper menej technicky zdatný, ale má dobre fyzicky pripravených hráčov. Myslím si, že našou zbraňou by mala byť technická vyspelosť. Oni sa budú snažiť prekvapiť, nesmieme ich podceniť. My sme v pozícii favorita a bude len na nás, či kvalitu ukážeme v zápase a zápasy zvládneme," uviedol na piatkovej TK Juraj Zaťovič, ktorý je v súčasnosti jediným legionárom v tíme, ale v prvom dueli v Portugalsku nenastúpi.

Slováci sa aktuálne pripravujú v Košiciach. S výnimkou Zaťoviča by už v slovenskom družstve mali byť počas vstupu do kvalifikácie aj ďalší hráči pôsobiaci v zahraničí, tí si teraz plnia klubové povinnosti. Omladenú slovenskú reprezentáciu mužov čakajú pred duelom v Portugalsku prípravné súboje proti Ukrajincom. "Momentálne máme k dispozícii 15 hráčov, ochorel nám Tomáš Bielik," informoval kouč Nižný.

Nominácie tímov SR v príprave na kvalifikačné zápasy o postup na ME 2018:

MUŽI
Tomáš Hoferica, Daniel Veterník, Tomáš Bielik, Róbert Martanovič, Michal Úradník, Andrej Kováčik, Matej Čaraj, Andrej Zareva, Ladislav Vidumanský, Miroslav Grutka, Martin Šuster, Samuel Baran, Adam Mitruk, Martin Binar, Patrik Tkáč, Juraj Zaťovič

ŽENY
Jana Bruženáková, Anastasia Halocká, Paula Laciková, Zuzana Hýroššová, Beáta Kováčiková, Daniela Kátlovská, Janka Kurucová, Emöke Kissová, Katarína Kissová, Karolína Šandríková, Emma Junasová, Karin Kačková, Barbora Baranovičová, Tamara Kolářová, Barbora Rusznáková, Miroslava Stankovianska

Program kvalifikačných duelov tímov SR:

sobota 17. februára
Ženy: Slovensko - Portugalsko (19.30 h, Košice)

sobota 24. februára
Muži: Portugalsko - Slovensko (16.00 h SEČ, Santa Maria de Lamas/Portug.)

sobota 3. marca
Muži: Slovensko - Portugalsko (19.00 h, Košice)
Ženy: Turecko - Slovensko (18.30 h SEČ, Istanbul/Tur.)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.