www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
17.08.2017 13:12:51 Mladé Slovenky chcú na ME v Srbsku postúpiť aspoň do štvrťfinále
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 17. augusta (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu dievčat do 17 rokov čakajú od nedele 20. augusta náročné súboje na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v srbskom Novom Sade. Cieľom tímu SR pod vedením trénerského tandemu Ján Baranovič - Cinzia Ragusová je postup do štvrťfinále a tým minimálne vyrovnanie doteraz najlepšieho umiestnenia tohto výberu, ktorým je 8. miesto z európskych hier v Baku 2015 (zároveň ME "17"). Mladé Slovenky v základnej B-skupine nastúpia postupne proti rovesníčkam z Turecka, Španielska a Izraela. Víťazky každej zo štyroch štvorčlenných skupín sa kvalifikujú priamo do štvrťfinále, tímy na druhých a tretích miestach čaká osemfinálový súboj. "Celé družstvo sa na šampionát veľmi teší. Na turnaj sme sa poctivo pripravovali celé leto a aj dlhé mesiace predtým. V Novom Sade chceme dosiahnuť čo najlepšie výsledky a, samozrejme, vyhrávať," povedala kapitánka slovenského výberu Miroslava Stankovianska. "Rady by sme zdolali Turkyne aj Izraelčanky, so Španielkami nechceme prehrať o niekoľko tried. Cieľom je aspoň štvrťfinále," pokračovala iná hráčka Barbora Baranovičová.

Slovenky cestujú do Nového Sadu s mladým tímom, väčšina jeho členiek čaká od 3. do 9. septembra ďalšia dôležité previerka v podobe MS hráčok do 20 rokov v gréckom Volose. "Typologicky sú to univerzálne hráčky, ktoré nám trénerom otvárajú možnosti byť takticky variabilnejší. Musíme však dať pozor, aby sme to všetko ustriehli. Veľa sme pracovali, dievčatá na to predtým neboli príliš zvyknuté. Museli sme popracovať na kondičke, súperky nám na turnaji nič nedarujú," prezradila asistentka trénera Cinzia Ragusová, olympijská šampiónka s výberom Talianska z Atén 2004. Hlavný kouč Ján Baranovič tiež potvrdil štvrťfinálový cieľ: "Chceme zúročiť mesiace tréningov a potvrdiť progres, ktoré slovenské ženské mládežnícke výbery majú v ostatnom období."

Káder slovenskej vodnopólovej reprezentácie dievčat do 17 rokov na ME tejto vekovej kategórie v srbskom Novom Sade:
Petra Stručková, Bronislava Šepeľová - Anastasija Halocká, Barbora Baranovičová, Emma Junasová, Monika Sedláková, Karin Kačková, Tamara Kolářová, Miroslava Stankovianska, Anita Vitaliano, Barbora Rusznáková, Katarína Kissová

Realizačný tím: Ján Baranovič (tréner), Cinzia Ragusová (asistentka trénera), Monika Sedláková (vedúca družstva), Zuzana Grežďová (fyzioterapeutka)

Program ímu SR "17" v základnej A-skupine na ME v srbskom Novom Sade:
nedeľa 20. augusta: Slovensko - Turecko (9.00)
pondelok 21. augusta: Španielsko - Slovensko (15.00)
utorok 22. augusta: Slovensko - Izrael (15.00)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.