www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
21.03.2017 06:35:55 Slováci môžu o ME 2018 bojovať aj s Čechmi
<< staršia<< všetky >>novšia >>
PRAHA 21. marca (SITA) - Mužské vodnopólové reprezentácie Česka a Švajčiarska si vybojovali miestenku do 2. kola kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Barcelony. Turnajom v Prahe prešli bez zaváhania pólisti Švajčiarska, domáci hráči si poradili s Rakúšanmi aj Bulharmi.

Švajčiari sa od 6. do 8. októbra predstavia v 2. kvalifikačnom kole v Poľsku a okrem domácich hráčom budú súperiť s Bielorusmi a Izraelčanmi, Čechov v rovnakom termíne v Portugalsku čakajú okrem domácich aj Litovčania a Ukrajinci. Tímy v druhej fáze budú bojovať o čo najlepšie nasadenie do play-off (február 2018), v ktorom sa predstavia aj Slovensko, Francúzsko, Rumunsko, Nemecko, Holandsko, Gruzínsko, Malta a Turecko. Osem výberov už ma istú účasť na ME 2018 - Chorvátsko, Španielsko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Čierna Hora, Rusko a Srbsko. Ďalších osem účastníkov vzíde z kvalifikácie.

V ženskej časti sa predstavia Slovenky v októbri na turnaji v zatiaľ bližšie neurčenom ukrajinskom meste. Po boku Česka, Malty, Rumunska, domácej Ukrajiny, Izraela a Švajčiarska budú bojovať o šesť miest v play-off. Na ME 2018 v Barcelone sa predstaví dovedna 12 ženských výberov.

Šampionát v Katalánsku sa uskutoční v júli 2018.

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.