www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.02.2017 12:13:19 Slováci do Budapešti na Volvo Cup bez viacerých rebelov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BUDAPEŠŤ 10. februára (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia pred zápasom A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy v Stuttgarte proti domácemu Nemecku (hrá sa v utorok 14. februára o 19.00 h) absolvuje v Budapešti kvalitne obsadený medzištátny turnaj Volvo Cup. Už v piatok 10. februára o 20.30 h si zverenci dočasného trénera Petra Nižného zmerajú sily s domácimi Maďarmi. V sobotu ich čaká súboj s Chorvátmi a v nedeľu uzavrú účinkovanie na podujatí stretnutím s Čiernohorcami. Tím SR čakajú konfrontácie s pravidelnými účastníkmi aj medailistami na vrcholných podujatiach. Chorváti získali na OH 2016 v Riu de Janeiro striebro, Čiernohorci skončili štvrtí a Maďari obsadili 5. miesto. Vlani Slováci skončili na turnaji bez bodu poslední. 

Dočasný kormidelník Peter Nižný, ktorý zaujal pozíciu po odchode Španiela Antonia Estellera Serrahimu, musel pred svojou premiérou riešiť problémy s kádrom. Kluby mu neuvoľnili kapitána Juraja Zaťoviča, Mareka Tkáča a Mareka Molnára, Krisztián Polovic vypadol pre zdravotné problémy. K dispozícii nie sú ani Lukáš Seman, Lukáš Ďurík a Samuel Baláž, s ktorými sa vraj tréner nedokázal spojiť.   

"Táto nominácia sa tvorila už pred mesiacom, keď sme sa prihlásili na Volvo Cup 2017 do Budapešti. S Tonim sme hovorili, že nám budú traja hráči základnej zostavy chýbať, a to Juraj Zaťovič, Marek Tkáč a Marek Molnár. Ale aj tak sme išli do toho, s tým, že ich nahradíme inými hráčmi zo slovenskej extraligy. V tom problém nebol. Ten nastal až vtedy, keď Toni Esteller odstúpil a následne sa vzdali reprezentácie Lukáš Seman, Lukáš Ďurík, Samuel Baláž a Kiko Polovic. Úprimne poviem, ja nebudem nikoho ťahať silou mocou do reprezentácie. Keď títo hráči odmietli, ja im za to hlavy neodtrhnem. Nehnevám sa na nich, je to ich rozhodnutie. Akurát si myslím, že škodia ostatným chalanom a celej reprezentácii. Do Budapešti idú hráči, ktorí chcú ísť, ktorí majú o to záujem, ktorí si chcú zahrať a chcú reprezentovať. Nebudeme tam predsa na silu brať takých, ktorí o to nemajú záujem," cituje Nižného web vodnepolonasbavi.eu. 

Dočasnému kormidelníkovi bude pomáhať Peter Tkáč, tréner úradujúceho slovenského šampióna KVP Nováky. V realizačnom tíme bude ako vedúci mužstva iný niekdajší reprezentant SR Alexander Nagy.

"Bude to silný turnaj, predsa len sú tam tie najlepšie mužstvá. Budú to tri kvalitné merania síl a zostavy všetkých tímov budú naozaj nabité. Aj keď možno tiež nebudú v niektorých prípadoch kompletné, lebo majú legionárov, ktorí hrajú v zahraničných súťažiach a budú musieť využiť hráčov z domácich líg. Sme outsider. Budeme sa snažiť hrať našu hru, neprepadnúť panike, pokojne si plniť vo vode to, čo si povieme, samozrejme, disciplinovane a pokúšať sa o nemožné," dodal Nižný. 

Nominácia Slovenska:
Brankári: Tomáš Hoferica, Jaroslav Úradník
Hráči v poli: Patrik Tkáč, Maroš Tkáč, Adam Furman, Martin Kolárik, Róbert Martanovič, Michal Úradník, Peter Nedbal, Tomáš Bielik, Ladislav Vidumanský ml., Adam Mitruk, Tomáš Kostelník

Program 11. ročníka medzištátneho vodnopólového turnaja Volvo Cup v Budapešti:
piatok 10. februára: Chorvátsko - Čierna Hora (19.00), Maďarsko - Slovensko (20.30)
sobota 11. februára: Chorvátsko - Slovensko (19.00), Maďarsko - Čierna Hora (20.30)
nedeľa 12. februára: Čierna Hora - Slovensko (10.00), Maďarsko - Chorvátsko (11.30)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.