www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.10.2016 12:53:36 ŠK Hornets Košice od piatka opäť v pohárovej Európe
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 13. októbra (SITA) - Po dlhých šiestich rokoch bude mať Slovensko opäť svojho zástupcu v európskych vodnopólových klubových súťažiach. V sezóne 2010/2011 štartovali hráči ČH Hornets Košice v Eurolige a prebojovali sa v nej do druhého kvalifikačného kola, tentoraz to budú opäť košickí "sršni" a predstavia sa v Európskom pohári, čiže súťaži číslo dva na starom kontinente. Bronzové mužstvo z predchádzajúcej sezóny domácej extraligy dokonca bude hostiť jednu zo štyroch skupín prvej fázy. V Košiciach okrem domáceho mužstva budú štartovať aj kluby z vyspelých európskych vodnopólových krajín - taliansky CC Neapol, čiernohorský Primorac Kotor a maďarský BVSC Budapešť. Pre zverencov trénera Tomáša Brúdera to teda nebude ľahký návrat na európsku scénu. "Moje očakávanie od tohto podujatia je zviditeľniť vodné pólo v Košiciach a dostať viac do povedomia náš vodnopólový klub. Chceme, aby na zápasy prišlo čo najviac divákov. Radi by sme ich naučili na to, aby chodili na tieto stretnutia a tento krásny šport brali odteraz ako svoj," povedal viceprezident klubu Pavol Hudák a pokračoval: "Urobili sme veľa, aby nová sezóna bola v našom klube úspešná. Verím, že už aj teraz na turnaji Európskeho pohára a potom aj v lige nám to pôjde v lepšom rytme ako v minulej sezóne." Jeho hlavným cieľom je, aby od piatka do nedele boli košické tribúny čo najviac zaplnené. "Spokojný by som bol, ak by neboli len plné, ale aby sa ľudia na nich zabávali a žili vodným pólom. Veľkú radosť mi urobia chlapci v bazéne, ak budem vidieť, že napredujú a zviditeľnia sa v pohárovej Európe. Aspoň jedno víťazstvo bude skvelé," dodal.
Už v úvode októbra na turnaji o Slovenský pohár sa ako jeden z hlavných ťahúňov ŠK Hornets Košice ukázal slovenský reprezentant Samuel Baláž, ktorý strávil niekoľko predchádzajúcich sezón v zahraničí. Dvadsaťdvaročný bojnický rodák sa veľmi teší na piatok a vstup do Európskeho pohára. "Toto budú presne tie zápasy, pre ktoré robíme tento šport, pretože budú náročné a vypäté. Nastúpime proti svetovej špičke, veď sem prídu také mužstvá ako Primorac Kotor, BVCS Budapešť či taliansky CC Neapol. Kto sa trošku pohybuje okolo vodného póla, tak vie, o akých kvalitných súperov ide. Dúfam, že chalani nebudú veľmi nervózni, pretože sa to môže prejaviť v zápasoch. Verím, že sa všetci tešia na turnaj v Košiciach, užijú si ho a zahrajú s chuťou. Pripravení sme dôkladne, veď trénujeme už nejaký čas," poznamenal Samuel Baláž.
V kádri košického mužstva figurujú okrem Slovákov aj štyria legionári - dvaja Ukrajinci a dvaja Rusi. "Títo hráči by nám mali pomôcť v Európskych pohároch prekonať určité obdobie, kým naši mladí odchovanci nedorastú. Účasť v pohárovej Európe by pre náš klub mala znamenať rozbeh mužstva s novým trénerom na dlhšie obdobie. Máme dosť mladých pólistov, čo je rozdiel oproti minulosti," informoval prezident klubu Jozef Karabáš.
Turnaj C-skupiny 1. kvalifikačného kola Európskeho v pohára sa začne piatkovým duelom medzi maďarským a talianskym tímom o 18.00 h, o 90 minút neskôr nastúpia domáci "sršni" proti čiernohorskému Primoracu Kotor. V sobotu sú na programe stretnutia opäť o 18.00 h a 19.30 h, Košičania v tom druhom vyzvú BVSC Budapešť. V nedeľu sa bude v Košiciach hrať predpoludním - už o 9.30 h sa uskutoční duel ŠK Hornets proti talianskemu CC Neapol a o 11.00 h je na programe maďarsko-čiernohorská konfrontácia. Do ďalšej fázy Európskeho pohára postúpia dve najúspešnejšie mužstva z každej zo štyroch skupín. "Neočakávam zázraky, no verím, že tento klub jedného dňa môže niekam zájsť. Netýka sa to len športovej stránky, ale celkovej identity," myslí si hlavný kouč Tomáš Brúder.

Program stretnutí C-skupiny 1. kvalifikačného kola Európskeho pohára v Košiciach:
piatok 14. októbra: BVSC Budapešť (Maď.) - CC Neapol (Tal., 18.00), ŠK Hornets Košice (SR) - Primorac Kotor (Č. Hora, 19.30)
sobota 15. októbra: Primorac Kotor (Č. Hora) - CC Neapol (Tal., 18.00), ŠK Hornets Košice (SR) - BVSC Budapešť (Maď., 19.30)
nedeľa 16. októbra: ŠK Hornets Košice (SR) - CC Neapol (Tal., 9.30), BVSC Budapešť (Maď.) - Primorac Kotor (Č. Hora, 11.00)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.