www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.03.2016 20:03:22 Známy káder tímu SR na olympijskú kvalifikáciu
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 27. marca (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia sa na celosvetovej kvalifikácii o postup na OH 2016 do brazílskeho Ria de Janeiro predstaví v mierne pozmenenej zostave v porovnaní s januárovými ME v srbskom Belehrade. Pod taktovkou trénerského tandemu Antonio Esteller Serrahima, Róbert Kaid na turnaj do talianskeho Terstu odcestujú brankári Lukáš Kozmér a Michal Hruška. Medzi hráčmi v poli sa takisto ako na ME predstavia Juraj Zaťovič, Martin Faměra, Lukáš Ďurík, Lukáš Seman, Maroš Tkáč, Tomáš Brúder, Martin Kolárik a Samuel Baláž, trojicu Tomáš Bielik, Kristián Polovic a Jozef Hrošík nahradia Michal Úradník, Igor Szabo a Adam Furman. Pozíciu náhradníkov majú Jaroslav Úradník a Róbert Martanovič.
Aktuálne sa Slováci pripravujú v Košiciach, v utorok 29. marca odcestujú na krátke sústredenie do chorvátskeho Splitu a odtiaľ už do Terstu, kde od nedele 3. apríla nastúpia v základnej A-skupine postupne proti Rumunom, Rusom, Kanaďanom, Francúzom a Maďarom. Do piatkového štvrťfinále postúpi najlepšie kvarteto spomedzi šiestich účastníkov dvoch skupín, v druhej budú štartovať Španieli, Holanďania, Nemci, Taliani, Kazachovia a Juhoafričania. Miestenku na OH 2016 si vybojuje štvorica úspešných štvrťfinalistov.

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na celosvetovú olympijskú kvalifikáciu - Terst (Tal.):
Brankári: Lukáš Kozmér, Michal Hruška
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Martin Faměra, Lukáš Ďurík, Lukáš Seman, Maroš Tkáč, Tomáš Brúder, Michal Úradník, Igor Szabo, Adam Furman, Martin Kolárik, Samuel Baláž


fr;lb
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.