www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
20.01.2016 15:57:27 Na ME očakávaný triumf Slovákov, trénera potešil výkon
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 20. januára (SITA) - Slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácii sa podarilo hodiť za hlavu nepríjemnú pondelkovú prehru s Nemeckom na pokutového hody a na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade v stredu predpoludním zdolala výber Malty presvedčivo 17:9. Zverenci Antonia Estellera od úvodu stretnutia nenechali nikoho na pochybách, že zvíťazia, a po šiestich minútach viedli už 4:0. V ďalšom priebehu stretnutia sa náskok Slovákov zvyšoval a napokon triumfovali osemgólovým rozdielom.
Najlepším strelcom slovenského mužstva bol s piatimi presnými zásahmi Martin Faměra, štyri pridal Lukáš Ďurík. "Vedeli sme, že Malta je omnoho slabší tím ako my. Kvalita bola na našej strane. Víťazstvo sme predpokladali, no trochu sme mali obavu po pondelkovej nešťastnej a krutej prehre s Nemeckom. Chlapci sa však dokázali motivovať a pripraviť, máme na šampionáte prvé víťazstvo," povedal po súboji asistent trénera Róbert Kaid a hlavný kouč Esteller pokračoval: "Chlapci k duelu pristúpili seriózne a výkon ma potešil."
Štvorgólový center Lukáš Ďurík priznal, že úvod stredajšieho duelu Slovákom vyšiel. "Šlo to tak, ako sme chceli. Po našich chybách sme síce dostali dosť gólov, no po pondelkovom zápase s Nemcami bolo náročné sa pripraviť. Očakávaný triumf sme dosiahli," povedal. Najmladší hráč v slovenskom tíme Maroš Tkáč sa v stredu strelecky presadil raz: "Od úvodu sme viedli vyšším rozdielom, čo sa dalo čakať. Malta je o jednu triedu za nami. Otriasli sme sa z pondelkového neúspechu." Celý duel odchytal skúsený Michal Gogola, v predchádzajúcich zápasoch dostával viac príležitostí mladší Lukáš Kozmér. "Stále sme si od súpera držali odstup a dosiahli prvé víťazstvo na turnaji," povedal.
Slováci triumfovali až vo svojom šiestom vystúpení na ME, predtým prehrali päť súbojov. Posledný zápas na turnaji absolvuje tím SR v piatok 22. januára o 10.30 h, v zápase o konečné 13. miesto vyzve víťaza štvrtkového súboja Turecko - Gruzínsko. Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, naposledy sa predstavili v španielskej Málage 2008.


fr;mp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.