www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
18.01.2016 16:27:28 VODNÉ PÓLO-ME: Slováci veľmi sklamaní z prehry s Nemcami
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 18. januára (SITA) - Obrovské sklamanie zavládlo v pondelok v slovenskom vodnopólovom mužstve na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade. Tím pod vedením trénerského tandemu Antonio Esteller a Róbert Kaid totiž prehral s výberom Nemecka 7:8 na pokutové hody a definitívne dosníval svoj sen o celosvetovej olympijskej kvalifikácii do Ria de Janeiro. Slovensko tak s definitívnou platnosťou nebude mať zastúpenie medzi kolektívnymi športmi na augustových OH 2016.

Slováci v pondelok síce prehrávali 0:1, no podarilo sa im otočiť na 3:1 a premiérovo na šampionáte vyhrávali. V tretej štvrtine však dovolili súperovi získať najtesnejší náskok (6:5), po skončení presilovky však vyrovnal Zaťovič. V záverečnej časti viedli Slováci už 8:6, ale v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 8:8. V penaltovom rozstrele sa rozhodlo až v deviatej sérii, keď Brúder svoj pokus nepremenil a Bukowski premenenou "penaltou" ukončil zápas, stopol tak nádeje Slovákov na OH 2016. "Som veľmi sklamaný, pretože v posledných minútach sme stratili kontrolu nad duelom. Je koniec...," znelo úvodné hodnotenie 60-ročného kouča Estellera.

Jeho pomocník Róbert Kaid pokračoval: "Veľká škoda, že rozhodla až penaltová lotéria. V tomto súboji sme mali hneď dve obrovské šance. V prvej štvrtine sme viedli 4:1 a v polovici štvrtej 8:6. Obe tieto príležitosti sme však ľahkovážne pustili z rúk slabou až dezorientovanou obranou." Pre kapitána Juraja Zaťoviča je pondelková prehra s Nemeckom frustrujúca. "Myslím si, že sme ešte nedozreli na to, aby sme dokázali udržať v posledných minútach. Chýbalo nám trochu viac koncentrácie a rozhodnosti pri dohrávaní útokov. Na to sme doplatili, záverečný rozstrel už bol lotéria," povedal skúsený pólista.

Jozef Hrošík v pondelok skóroval v riadnom hracom čase a premenil aj pokutový hod v rozstrele. Aj on bol veľmi sklamaný z výsledku. "Tento duel sme mali vo vlastných rukách a pokašľali sme si to. Vedenie v závere nám akoby zväzovalo ruky a vlastnými chybami sme súperovi dovolili vyrovnať," povedal. Počas celého stretnutia bol veľkou oporou slovenského tímu brankár Lukáš Kozmér. "Snažili sme sa počas celého duelu, no koniec sme psychicky nezvládli. Po fyzickej stránke sme na súpera rozhodne mali. Je to škoda, pretože sa mi chytalo dobre. Veľmi nás to mrzí," skonštatoval mladý gólman.


fr;kl
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.