www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
17.01.2016 10:28:13 VODNÉ PÓLO-ME: Turnaj sa pre Slovákov nekončí, čaká ich boj o Rio
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 17. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Po troch súbojoch v základnej A-skupine a sobotňajšom osemfinálovom neúspechu v stretnutí proti favorizovanému Srbsku čaká na slovenskú vodnopólovú reprezentáciu na majstrovstvách Európy v Belehrade boj o 9. - 16. pozíciu. Od pondelka to nebudú iba stretnutia o konečné umiestnenie. Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera sú totiž stále v hre o účasť na aprílovej celosvetovej olympijskej kvalifikácii do Ria de Janeiro. Tím SR potrebuje skončiť na jednocifernej pozícii. V inom prípade (10. - 12. miesto) musí čakať na to, či sa niektorý tím nevzdá práva štartu v tejto kvalifikácii. Reálne by na to mala stačiť aj desiata či jedenásta priečka. "Náš výkon proti Srbom je dobrým znakom pred pondelkovým súbojom, hráči si zvýšili sebavedomie. Slovensko však prišlo na tento turnaj v prvom rade zbierať skúsenosti. Som pri mužstve veľmi krátko na to, aby sme mohli hovoriť o ďalších a vyšších cieľoch. Naše výkony na turnaji sa zlepšujú, no do ďalšej fázy turnaja ideme s pokorou. Naši súperi musia, my môžeme. Oni sa na toto podujatie spolu pripravovali omnoho dlhšie, niekoľko rokov," povedal 60-ročný katalánsky odborník Antonio Esteller.
Slováci absolvujú svoj ďalší duel na ME v pondelok o 11.00 h proti zdolanému z nedeľňajšieho osemfinále Rusko - Nemecko, favoritom v tomto súboji sú Rusi. Súper Slovákov vzíde z večerného stretnutia a bude mať podstatne menej času na regeneráciu a prípravu na pondelok. "Dlhší oddych na takomto náročnom podujatí so sebou prináša výhodu. My budeme mať o jeden deň dlhší odpočinok. Ide však o šport a niekedy to, čo sa zdá byť výhodou, je nevýhoda. Platí to aj naopak,“ myslí si asistent trénera Róbert Kaid. Tím SR už vo štvrtok odohral veľmi dobrú druhú polovicu zápasu proti Čiernej Hore, v sobotu proti Srbsku hral výborne od začiatku až do konca. Na topfavorita to aj tak nestačilo. "Športová forma v našom tíme stúpa. Ak zopakujeme výkon zo soboty, tak by sme nemali mať obavy o výsledok. Bude záležať len na chlapcoch, ako zvládnu tlak. Verím, že sú mentálne dobre pripravení a v pondelok sa pobijú o priaznivý výsledok,“ doplnil Kaid.
Veľkou oporou Slovákov v sobotňajšom súboji proti Srbom bol brankár Lukáš Kozmér, ktorý zneškodnil jedenásť streleckých pokusov súpera. "Keď v pondelok budeme hrať tak dobre ako v sobotu a dáme do toho všetko, bude to ešte lepšie ako proti Srbom,“ myslí si mladý gólman. Autor dvoch presných zásahov zo soboty Martin Faměra varuje, že v pondelok predpoludním pôjde o úplne iný duel. "Hrať sa bude o všetko. V sobotu nám šlo o to, aby sme dosiahli dobrý výsledok a potrápili Srbov, čo sa nám podarilo. Teraz musíme podať minimálne rovnako dobrý výkon, všetci musíme ísť naplno,“ povedal Faměra.
Kapitána mužstva Juraja Zaťoviča potešilo, že jeho tím sa na dôležitú fázu turnaja nabudil výborným výkonom proti Srbom. "Myslím si, že lepšie sa to ani nedalo. Pevne verím, že sa v pondelok pobijeme o postup do elitnej dvanástky,“ poznamenal Zaťovič.


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.