www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.01.2016 19:55:34 Slováci na ME statočne vzdorovali favorizovaným Srbom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 16. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia v súlade s predpokladmi neuspela na 32. majstrovstvách Európy v Belehrade vo svojom sobotňajšom vystúpení, keď v osemfinále podľahla domácemu výberu Srbska 5:10. Slováci budú na šampionáte bojovať o 9. - 16. miesto, v pondelok o 11.00 h ich čaká zdolaný z nedeľňajšieho večerného súboja Rusko - Nemecko. Srbi vo štvrťfinále nastúpia proti víťazovi spomenutého stretnutia.
Tím SR bojuje v Belehrade o miestenku na aprílovú celosvetovú olympijskú kvalifikáciu, potrebuje na to skončiť na jednocifernej pozícii. V inom prípade (10. -12. miesto) musia Slováci čakať na to, či sa niektorý tím nevzdá práva štartu v tejto kvalifikácii.
Zverenci Antonia Estellera v sobotu v búrlivej atmosfére vypredanej Kombank Areny držali v úvodnej štvrtine krok s veľkým favoritom celého šampionátu, Brúder vyrovnal na 1:1 a Hrošík na 2:2 a 3:3. Ani v druhej osemminútovke sa domácim nepodarilo vypracovať si výraznejší náskok, Slovákov držal nad vodou brankár Kozmér a Faměra skorigoval na polčasových 4:6. Po zmene strán Srbi pridali, ale stále sa nedokázali výraznejšie presadiť. Pred poslednou časťou mali iba trojgólový náskok, čo nečakal asi nik. V poslednej štvrtine si favorit ustrážil postup do osemfinále.
Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, naposledy sa predstavili v španielskej Málage 2008.

Majstrovstvá Európy 2016 vo vodnom póle - Belehrad (Srb.) - sobota:
MUŽI
Osemfinále:
Srbsko - Slovensko 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0)
Góly: Prlainovič, Filipovič, Aleksič a D. Pijetlovič po 2, Čuk a S. Mitrovič po 1 - Hrošík a Faměra po 2, Brúder 1
Vylúčenia: 2:4, presilovky: 4/3 - 2/0, pok. hody: 1/1 - 1/0, rozhodovali: Kun (Maď.) a Santos (Portug.), 11 000 divákov

Zostavy:
Srbsko: B. Mitrovič, G. Pijetlovič - Mandič, Gocič, Randjelovič, Čuk, D. Pijetlovič, Nikič, Aleksič, Jakšič, Filipovič, Prlainovič, S. Mitrovič
Slovensko: Kozmér (Gogola) - Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, Maroš Tkáč, Brúder - Hrošík, Ďurík, Polovic, T. Bielik, Kolárik


fr;kl
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.