www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
14.01.2016 20:46:33 Slováci na ME podľahli Čiernohorcom - doplnené
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlasy.

BELEHRAD 14. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade ani vo svojom treťom vystúpení v základnej A-skupine, keď vo štvrtok podvečer podľahla favorizovanému výberu Čiernej Hory 6:15 a na šampionáte má zatiaľ tri prehry. Už pred týmto súbojom bolo jasné, že Slováci postúpia do vyraďovacej časti z posledného štvrtého miesta v A-skupine a v sobotu 16. januára o 18.45 h ich v osemfinále čaká duel proti víťazovi „béčka“, pravdepodobne domácemu Srbsku.
Zverenci Antonia Estellera v úvodnej štvrtine ako-tak držali krok so súperom a premiérovo na turnaji dali v jednej štvrtine tri góly (Maroš Tkáč, Faměra, Brúder). Všetko to boli situácie tesne po skončení početnej výhody. Prišla však druhá osemminútovka a náskok súpera narástol už na deväť gólov. Čiernhorci potrebovali triumf aspoň o trinásť presných zásahov, aby sa stali víťazmi skupiny, každú šancu na skórovanie sa tak snažili využiť. V III. štvrtine sa slovenskému tímu podarilo skorigovať vedenie súpera, v záverečnej sa rozdiel zvýšil na konečných 9 gólov. Pozitívom je, že druhá polovica zápasu sa skončila nerozhodne 3:3.

Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, predtým sa naposledy predstavili v španielskej Málage 2008.

Majstrovstvá Európy 2016 vo vodnom póle - Belehrad (Srb.) - štvrtok - výsledky:

MUŽI
A-skupina:
Španielsko - Holandsko 15:4 (5:0, 2:1, 3:2, 5:1)

Čierna Hora - Slovensko 15:6 (6:3, 6:0, 1:2, 2:1)
Góly: Radovič a M. Janovič po 4, Paskovič 3, Ivovič a N. Janovič po 2 - Maroš Tkáč, Faměra, Brúder, Baláž, Polovic a Seman po 1
Vylúčenia: 8:7, presilovky: 7/3 - 8/0, pok. hody: 2/2 - 0, rozhodovali: Stavridis (Gréc.) a Ohme (Nem.), 2000 divákov

Zostavy:
Čierna Hora: Lazovič, Ščepanovič - Draško Brguljan, Paskovič, Petrovič, Darko Brguljan, Radovič, M. Janovič, N. Janovič, Ivovič, Misič, Vukčevič, Jokič
Slovensko: Kozmér (Gogola) - Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, T. Bielik, Maroš Tkáč - Hrošík, Ďurík, Polovic, Kolárik, Brúder

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Španielsko 3 2 1 0 36:16 7
2. Čierna Hora 3 2 1 0 36:20 7
3. Holandsko 3 1 0 2 16:33 3
4. Slovensko 3 0 0 3 15:34 0

Hlasy:

Antonio Esteller (tréner SR): "Bol to veľmi náročný duel, pretože Čiernohorci sú po fyzickej stránke veľmi dobre pripravení, majú silné nohy. Mali sme veľmi zlý začiatok, po polovici duelu som si hovoril, že nemôžu vysoké tempo udržať až do konca. Spoliehal som sa na to, že ich výkon poklesne. Stalo sa, no my sme tiež predviedli dve skvelé štvrtiny. Nemali sme až toľko vylúčení, trochu sme zmenili bránenie. Po prvej štvrtine sme nechali brankára Kozméra, nech z hlavy pustí šesť inkasovaných gólov v úvodnej časti, potom sa vrátil do vody a chytal výborne.“

Samuel Baláž (hráč SR): "Čiernohorci naháňali skóre, pretože chceli skončiť na prvom mieste tabuľky. Do zápasu nastúpili naplno a nám úvod veľmi nevyšiel. Potom sme sa trochu vzchopili. Nehrali sme koncentrovane v útoku a súper sa ľahko dostával do kontier, z ktorých dával lacné góly. Síce nám trochu trvá, než sa v útoku skonsolidujeme, ale po druhom súboji sme sa hráči medzi sebou porozprávali a trochu viac zocelili. Teraz sme nemali čo stratiť a v druhej polovici stretnutia to aj ukázali. Nemali sme až toľko vylúčení a tréner to navyše trochu viac ´točil´, každá minútka na lavičke hráčovi pomôže. Myslím si, že s výkonom môžeme byť spokojnejší, ako v predošlých zápasoch."

Maroš Tkáč (hráč SR): "Spokojnosť je aspoň s prvým gólom na šampionáte. Súper naháňal skóre a má výborných strelcov. Je veľmi náročné proti nim hrať. V porovnaní s predchádzajúcimi duelmi sme hrali disciplinovanejšie, ale hlavne bojovnejšie. V stredu sme si trochu pokecali a vstúpili do svedomia. Isto máme ešte rezervy, ale bolo to lepšie ako predtým."

Lukáš Kozmér (brankár SR): "Čiernohorci začali s tým, že idú vyhrať o veľa gólov. Opäť sme nezachytili začiatok, poriadne som sa nechytil lopty. V druhej štvrtine som oddychoval a tréneri mi vraveli, aby som sa spamätal a hodil to za hlavu, že pôjdem späť do vody. Vrátil som sa a od polovice súboja som sa chytil. Čienohorci už potom až tak nevládali. Asi si mysleli, že keď nám v prvej polovici zápasu dali dvanásť gólov, tak to budú mať ľahké do konca. Záver trochu podcenili a napokon skončili na druhom mieste."


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.