www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.01.2016 17:26:10 VODNÉ PÓLO-ME: V stredu tréningy tímu SR či prijatie u veľvyslankyne
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 13. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia si chvíle počas majstrovstiev Európy v Belehrade spríjemnila stredajšou návštevou na ambasáde SR v srbskej metropole. Celú výpravu prijala veľvyslankyňa Dagmar Repčeková, ktorá dostala okrem sladkého daru a krásnej kytice aj upomienkové predmety vrátane slovenskej vlajky s podpismi všetkých reprezentantov. Ambasádorka na oplátku darovala pólistom knihu o Slovákoch žijúcich v Srbsku a bohatý darčekový kôš.

"Niečo také len vítam, bolo to príjemné spestrenie času, v Belehrade ho máme dosť. Máme za sebou príjemnú návštevu, ktorá chlapcom aspoň trochu prevetrá hlavy," prezradil kapitán národného tímu SR Juraj Zaťovič. Slovenskí reprezentanti si na veľvyslanectve pochutili na guľáši či sladkostiach. Slováci v stredu okrem návštevy veľvyslanectva absolvovali dva tréningy a vo štvrtok večer ich o 18.45 h čaká záverečné vystúpenie v základnej A-skupine proti výberu Čiernej Hory. "Už rozmýšľame nad Čiernohorcami, je to kvalitné a dobre zohraté mužstvo. Chýba im však center a tam by sme mohli hľadať nejaké útočisko. Bude to ťažký zápas, no ideme sa pobiť o kvalitný výsledok," pokračoval Zaťovič, ktorý v tíme súpera pozná viacero hráčov. V minulosti totiž pôsobil v čiernohorskom tíme VK Primorac Kotor a v sezóne 2008/2009 s ním triumfoval v Eurolige. V aktuálnom tíme súpera má až štyroch niekdajších spoluhráčov. "Sme spolu v kontakte. O zápase sme sa nebavili, skôr sme sa pozdravili a prehodili pár slov. Mám s chalanmi dobré vzťahy. Reprezentačné zápasy proti Čiernej Hore sú pre mňa vždy trochu špecifické, je to taká pripomienka úspešného pôsobenia v Kotore. Je to niečo veľké, budem sa snažiť čo najviac si to užiť," dodal.

Slovenská veľvyslankyňa v Srbsku Dagmar Repčeková už bola Slovákov podporiť aj priamo v modernej Kombank Arene, osobne sledovala ich utorkový predpoludňajší duel proti Holanďanom. "Poriadne som fandila. Je mi ľúto, že sme v závere súboja dostali gól, keďže sa nám krátko pred tým podarilo vyrovnať. Taký je však šport. Vodnopólový zápas som videla prvýkrát a prekvapila ma dynamika hry. Je to náročný šport, pretože za krátky čas sa toho musí veľa odohrať. Vyžaduje si to veľkú fyzickú zdatnosť," povedala na záver stredajšej akcie slovenská diplomatka a doplnila: "Na vodné pólo je pekný pohľad. Pre mňa ako ženu je príjemné sledovať vysokých, vyšportovaných a dobre vyzerajúcich mladých mužov. Je to hra, ktorej asi budem fandiť. V Srbsku počas mojej misie na to budem mať asi aj viac príležitostí, pretože srbský minister športu je niekdajší šampión vo vodnom póle."

Šéfom výpravy na ambasáde bol prezident Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Juraj Kula. "Ďakujeme pani veľvyslankyni za prijatie. Celý tím sa cítil skvele, bola tu priateľská atmosféra a všetko vyšlo nad očakávanie. Je to pre nás určitá forma povzbudenia pred ďalšími ťažkými zápasmi," prezradil.


fr;ko
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.