www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.01.2016 09:23:18 Slováci nemajú čo stratiť, na ME ich čakajú Čiernohorci
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 13. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia už pred posledným duelom v základnej A-skupine na majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade vie, že v nej obsadí posledné 4. miesto a v sobotňajšom osemfinále nastúpia proti víťazovi B-skupiny. Vo štvrtok zverenci trénera Antonia Estellera nastúpia o 18.45 h proti výberu Čiernej Hory, no ani prípadný triumf nad favoritom nič nezmení na skutočnosti, že sa už nemôžu dostať pred aktuálne tretie Holandsko. V doterajšom priebehu šampionátu si Slováci pripísali prehry so Španielmi (4:13) aj Holanďanmi (5:6).
Na to, aby pólisti spod Tatier dokázali aspoň potrápiť vicemajstrov sveta z Barcelony 2013, musia predviesť diametrálny iný výkon ako v predchádzajúcich dvoch dueloch. "Treba sa prebrať a začať strieľať góly," poznamenal kriticky Martin Faměra, ktorý skóroval v oboch stretnutiach. "Proti Čiernohorcom do toho pôjdeme naplno. Obranu si musíme aspoň udržať na takej úrovni ako doteraz. V útoku snáď niečo urobíme. Čaká nás nebezpečný súper. Nemáme čo stratiť, tak môžeme hrať bez zábran," dodal.
Center slovenského mužstva Lukáš Seman strelil v utorok Holanďanom tri góly, no po jednom pridali už iba Martin Faměra a kapitán Juraj Zaťovič, čo je žalostne málo. "Vo vode je nás šesť plus brankár a nemôžeme hrať individuálne. Takto sa zápasy nevyhrávajú. Stále je tam šesť chlapov, ktorí dajú gól spoločne. Či už ho dá ten alebo onen, je úplne jedno. Na ten gól sa musia narobiť všetci hráči a nie iba jeden,“ povedal 28-ročný Seman a pred štvrtkovým súbojom proti silnému súperovi doplnil: "Musíme ukázať, že nemáme čo stratiť. Či už Čierna Hora alebo Srbsko sú favoriti, ale aj proti takýmto súperom musíme ukázať, že vieme hrať.“
Slovákom sa na ME zatiaľ veľmi nedarí, ale skúsený člen kádra Juraj Zaťovič velí neskladať zbrane. "Stále je to len začiatok šampionátu, máme za sebou len dva zápasy. V základnej skupine nás teraz čakajú Čiernohorci a bude dôležité prejsť cez tento duel bez toho, aby sme upadli do akejsi psychickej nepohody. Na začiatku sme si povedali, že z hľadiska nášho cieľa bude kľúčový piaty zápas na turnaji, v ktorom sa bude rozhodovať o udržaní šance na celosvetovú olympijskú kvalifikáciu. Nehovorím, že proti Čiernohorcom nechceme bojovať o víťazstvo, ale musíme byť realisti a povedať si, že v najbližších dvoch stretnutiach si ideme najmä zlepšiť niektoré naše herné činnosti," prezradil 33-ročný pravák. Štvrtkový súboj pre neho bude mať iný náboj ako pre ostatných slovenských reprezentantov. V minulosti totiž pôsobil v čiernohorskom mužstve VK Primorac Kotor a v sezóne 2008/2009 sa s ním stal víťazom Euroligy, terajšej Ligy majstrov. V aktuálnom trinásťčlennom kádri výberu balkánskej krajiny má štyroch vtedajších spoluhráčov z úspešného ročníka. "Zápasy proti Čiernej Hore sú pre mňa špecifické, pretože sa s chalanmi poznám a komunikujeme spolu. V súčasnosti je to jedno z najlepších mužstiev v Európe. To by nám však nemalo zväzovať ruky, skôr naopak. Nemáme čo stratiť a to je naša devíza. Verím, že ešte len ukážeme našu pozitívnu hru a bude to už v súboji s Čiernou Horou, v ktorom dosiahneme solídny výsledok,“ dodal.
Slováci sa s Čiernohorcami stretli na ME 2008, v španielskej Málage podľahli súperovi v základnej A-skupine vysoko 4:13. Obe mužstvá spolu hrali aj v európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy mužov v sezóne 2013/2014 a aj v vtedy sa zrodili úspechy Čiernej Hory. Jej hráči doma triumfovali 13:11 a na Slovensku zvíťazili 8:5.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.