www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
12.01.2016 12:15:35 VODNÉ PÓLO-ME: Slovákov prehra s Holanďanmi mrzí a sú z nej sklamaní
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 12. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Nízka efektivita v koncovke v rovnovážnom stave aj pri presilovkách, tak možno v skratke charakterizovať úvodné dve vystúpenia Slovákov na 32. majstrovstvách Európy vo vodnom póle v srbskom Belehrade. Zverenci Antonia Estellera v základnej A-skupine po nedeľňajšej prehre 4:13 so Španielmi neuspeli ani v utorok predpoludním a podľahli výberu Holandska 5:6. "Je to pre nás ťažká prehra, pre mňa osobne určite. Čakal som, že dnes získame tri body. Bohužiaľ, s takou hrou nemôžeme uspieť ani proti Holanďanom. Mizerná streľba aj celé naše štatistiky, individuálne chyby, také zápasy sa vyhrávajú len ťažko. Opäť sme prvú polovicu duelu hrali 'ako po nočnej šichte'. Síce sme sa to v druhej polovici snažili zachrániť, no už bolo neskoro," zhodnotil kapitán mužstva Juraj Zaťovič neúspech v utorkovom súboji.
Slováci mali v stretnutí proti Holanďanom opäť nízku efektivitu streľby, číslo tesne pod dvadsiatimi percentami hovorí za veľa. "Obrana až na pár malých chýb super, ale zase sme stroskotali v útoku, čo sa nám stalo aj proti Španielom. Keď to strelecky nejde mne alebo Ďurimu Zaťovičovi, musia začať dávať góly aj ďalší hráči,“ povedal Martin Faměra, ktorý k dvom presným zásahom proti Španielom pridal v utorok ďalší z pokutového hodu. Aj v utorok získal v úvode všetkých štvrtín loptu pred svoj tím a v bazéne absolvoval kompletnú 32-minútovú porciu.
Hlavný kouč Antonio Esteller po zápase len neveriacky krútil hlavou. Nechápal, prečo jeho zverenci v ofenzíve "horia ako fakle". Skúsený 60-ročný kormidelník poznamenal, že stretnutie proti Holandsku bolo vernou kópiou nedeľňajšieho proti Španielsku. "Hrozné, veľmi hrozné," povedal pre agentúru SITA a neskôr pre zástupcov médií pokračoval: "Presilovky boli veľmi zlé. Nechápem, ako nemôžeme dávať góly z hry. Aj keď sme v druhej štvrtine prehrávali o tri góly, veril som, že ešte môžeme uspieť. Taký rozdiel v dueloch takýchto súperov nie je rozhodujúci.
Jeho asistent Róbert Kaid takisto v hodnotení nevynechal zmienku o nízkej efektivite: "Je to veľká škoda, pretože sme hrali proti súperovi našej úrovne, chceli sme v ňom bodovať a ukázať našu dobrú hru. Opäť sme v úvode nehrali dobre v defenzíve, potom to už bolo lepšie. Len tá koncovka."
Po úvodnej miernej nervozite predviedol najmä v druhej polovici stretnutia niekoľko kvalitných zákrokov mladý brankár Lukáš Kozmér, no ani to Slovákom nestačilo na zisk aspoň bodu. "Som sklamaný, pretože sme dnes chceli zvíťaziť. Celý zápas sme ťahali za kratší koniec, podarilo sa nám však vyrovnať, no minútu pred koncom sme inkasovali rozhodujúci gól," poznamenal 22-ročný gólman.
Najlepším strelcom slovenského mužstva bol v utorok trojgólový Lukáš Seman, ktorý premenil všetky svoje strelecké pokusy. "Veľká škoda tohto duelu. V jeho úvode sme naň neboli v hlave pripravení. Nie je to nepodstatný turnaj, kde nemáme čo stratiť. Musíme sa zlepšiť v presilovkách aj v rovnovážnej hre, obrana je relatívne dobrá," myslí si 28-ročný
Slováci sa v Belehrade najbližšie predstavia vo štvrtok 14. januára o 18.45 h, duelom proti Čiernohorcom uzavrú svoje účinkovanie v základnej A-skupine. V nej pravdepodobne skončia na poslednom 4. mieste a v sobotňajšom osemfinále tak nastúpia proti domácim Srbom.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.