www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.01.2016 09:30:06 Slováci chcú v utorok ráno zdolať Holanďanov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 11. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Pre slovenskú vodnopólovú reprezentáciu sa majstrovstvá Európy v srbskom Belehrade začali už v nedeľu ráno neúspešným duelom proti favorizovanému Španielsku (4:13), no omnoho dôležitejší súboj na nich čaká v utorok opäť o 9.30 h. V ňom budú zverenci španielskeho kouča Antonia Estellera o premiérové body súperiť s výberom Holandska, ktorý vo svojom úvodnom vystúpení podľahol Čiernej Hore 6:13. "Holandsko je na našej úrovni a musíme ísť do duelu naplno od začiatku až do konca. Musíme zachytiť úvod a zvíťaziť. Náš najbližší súper má dvoch či troch strelcov, ktorí sa nechávajú faulovať na päťmetrovej hranici a z toho dávajú góly. Na toto si musíme dávať pozor,“ povedal v nedeľňajšom zápase najlepší strelec Slovákov Martin Faměra, autor dvoch gólov. "V nedeľu Španieli veľmi dobre bránili naše presilovky. Hrali sme to pomaly, v ďalších stretnutiach to musí byť lepšie," doplnil.
Najstarší hráč slovenského mužstva Tomáš Brúder v utorok nastúpi proti dvom klubovým spoluhráčom, v španielskom CN Sant Andreu pôsobia aj Holanďania Yoran Frauenfelder a Jorn Winkelhorst. "Jeden je center a druhý obranca centra. Uvidíme, keď sa s nimi stretnem. Holanďania sú približne naša úroveň, hrajú tvrdé a plavecké pólo," prezradil 36-ročný bratislavský rodák, pre ktorého sú to už štvrté ME. "V nedeľu proti Španielom sme zlyhali najmä v presilovkách, mali sme ich viac ako dosť a nepremieňali sme ich. To musíme jednoznačne zlepšiť. Dať štyri góly v jednom zápase je veľmi málo. Turnaj však pokračuje ďalej. Ak by sme zdolali Španielov, bol by to veľký zázrak a šťastie. Mali by sme si z tohto duelu zobrať pozitíva a preniesť ich do ďalšieho zápasu proti Holandsku," dodal Brúder.
Smutným hrdinom nedeľňajšieho súboja bol Jozef Hrošík, pre ktorého sa duel skončil už v I. štvrtine po troch vylúčeniach. "V presilovkách nám možno chýba trochu agresivity, viacerí hráči sú na svojom premiérovom európskom šampionáte a majú trochu viac rešpektu. Holanďania dlhodobo predvádzajú fyzické vodné pólo, no nie na takej úrovni ako Španieli či Taliani. Určite budú robiť aj viac chýb a tam môžeme hľadať naše výhody. Sú približne na našej úrovni a proti takým súperom, ako sú Holandsko, Nemecko či Rumunsko, musíme podať maximálny výkon. Možno je dobré, že sme si ´čierny deň´ vybrali hneď na prvý duel proti Španielsku," prezradil 34-ročný Košičan.
S tvrdením hráčov, že Holanďania sú na podobnej kvalitatívnej úrovni ako Slováci, súhlasí aj kouč Antonio Esteller. Jeho zverenci v roku 2015 odohrali s týmto súperom tri prípravné zápasy a zakaždým ťahali za kratší koniec (10:11, 12:15 a 11:12). "To už bolo dávno. Teraz proti sebe nastúpia odlišné tímy, je iný čas aj podujatie. Obe mužstvá nemajú veľa skúseností. Verím svojmu tímu, že v utorok ráno bude bojovať o víťazstvo," poznamenal 60-ročný španielsky tréner. Jeho asistent Róbert Kaid prezradil viac detailov o najbližšom súperovi: "Nedeľňajší výsledok by som nehodnotil ako facku, pretože Španieli by chceli na ME získať nejakú medailu. Bola to veľká škola pre našich mladších chlapcov. Pevne verím, že po správnom usmernení to bude len prínos. Tri minuloročné prípravné zápasy s Holanďanmi ukázali, že ich mužstvo má charizmu a napreduje. Aj oni by chceli dosiahnuť dobrý výsledok, ktorý by im trochu zdvihol sebavedomie do ďalších duelov. Očakávam veľmi vyrovnaný boj. Pevne verím, že v tomto súboji uspejeme my. Holanďania budujú nové mužstvo s víziou na OH 2020 v Tokiu, tomu prispôsobili aj prípravu a systém."


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.