www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.04.2015 16:15:47 Zaťovič po prehre s Rumunmi: "Nemali sme svoj deň"
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 15. apríla (SITA) - Slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácii nevyšla rozlúčka so sezónou 2014/2015. Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu a jeho asistenta Róberta Kaida totiž v utorok prehrali v domácom súboji európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy s Rumunskom tesne 8:9 a v tabuľke A-skupiny skončili na poslednom 4. mieste. "Bol to posledný duel v tejto sezóne, v ktorom sme chceli zvíťaziť. V minulom ročníku Svetovej ligy sme získali tri body, tento rok len jeden. Mysleli sme si, že to bude o niečo lepšie. Do polovice sme boli lepší, ešte aj v tretej štvrtine sme mohli rozhodnúť, no nepodarilo sa nám to a prehrali sme. Pred vlastnými fanúšikmi nás to mrzí dvojnásobne," zhodnotil stretnutie Michal Kratochvíl.
Úvod zápasu patril hosťom, ale v druhej štvrtine Slováci prevzali iniciatívu a v tretej dokonca dvakrát viedli o dva góly (6:4 a 7:5). Rumuni sa však zlepšili a otočili skóre na 9:7 vo svoj prospech, v posledných sekundách už iba skorigoval Zaťovič. "V závere súboja Rumuni trochu zlepšili obranu a navyše dali pár gólov, ktoré bežne nepadajú. Mali aj trochu športového šťastia a to rozhodlo. Neboli omnoho lepší, ale to šťastie sa naklonilo na ich stranu. Naše družstvo sa neustále zlepšuje a je viditeľná práca španielskeho trénera. Ak postúpime na ME, tak si myslím, že tam nebudeme len do počtu," pokračoval Michal Kratochvíl, pre ktorého to bolo posledné vystúpenie v národnom tíme SR. "Je to tak, teraz sa budem viac venovať rodine a mám už aj zamestnanie. Bude mi smutno za touto partiou, ale v kontakte isto ešte budeme. Rád ich prídem podporiť z hľadiska, keď mi to možnosti dovolia. Do konca sezóny si ešte splním klubové povinnosti v Slávii UK Bratislava a potom sa rozhodnem, ako to bude vyzerať. Na reprezentačnej úrovni už nemám potrebnú výkonnosť. Sám to tak cítim a nechcem to zbytočne siliť. Zažil som s národným tímom mnoho krásnych chvíľ, nedá sa v ňom vyzdvihnúť jediný zápas. Super bolo na olympijskej kvalifikácii v Rumunsku, kde sme síce neuspeli, no predvádzali sme tam asi najlepšie vodné pólo. Nemôžem zabudnúť ani na úspešnú kvalifikáciu o postup na ME 2008 do Málagy, a aj tento kontinentálny šampionát bol zaujímavý, aj keď sme skončili poslední. Hrali sme väčšinou kvalifikácie a tam sme previedli pár výborných duelov. V posledných dvoch ročníkoch sme hrali Svetovú ligu, malo to svoju úroveň a bolo to lákadlom pre hráčov aj fanúšikov, predtým sme to tu nemali. Verím, že aj na ďalšie sezóny sa to tu podarí udržať," doplnil Kratochvíl.
Záverečný gól stretnutia dal v posledných sekundách Juraj Zaťovič, skorigoval ním na konečných 8:9 z pohľadu domáceho Slovenska. "Myslím si, že toto bol jeden z našich slabších zápasov za posledné dva roky. Rumuni nás prevyšovali, viac sa tlačili do kontier, mali sme s nimi problémy. My sme nevyužili množstvo šancí vrátane presiloviek. Súper akoby viac túžil po víťazstve. Keď sa to dá dokopy v jednom zápase, vyvrcholí to našou prehrou. Dnes sme si vybrali zlý deň. V tejto sezóne sme absolvovali dôležité súboje Svetovej ligy a jedno kolo kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Keď sa na to pozrieme zoširoka, ročník bol pre nás úspešný. Škoda posledného duelu, mohli sme Rumunov zdolať, ale nemali sme svoj deň. Máme za sebou pár kvalitných predstavení, najmä to v Košiciach s Maďarmi ukázalo, že máme na to a môžeme si merať sily aj s lepšími družstvami. Verím, že sa v budúcnosti vrátime k tomu výkonu a budeme na ňom stavať," prezradil 32-ročný Zaťovič.
Po nešťastnej prehre len veľmi ťažko hľadal slová legionár zo Španielska Tomáš Brúder. "Prehra s Rumunskom nás všetkých mrzí, no s celou sezónou sme spokojní. Naše mužstvo sa však musí naučiť, ako hrať pod tlakom. V súboji proti Rumunsku sa nám postupne podarilo dostať do tempa, no v neskorších fázach stretnutia nám chýbajú hráči na lavičke, aby sme zápas odohrali vo vysokom tempe až do konca. Súper hral dosť stiahnutú zónu, lebo máme kvalitných centrov. My sme si nevedeli nájsť pozície na dobré zakončenie z väčších vzdialeností," vysvetlil Brúder.
Dvojgólový strelec slovenského mužstva Martin Faměra si myslí, že tím SR o lepší výsledok obrali chyby v obrane. "Dostali sme štyri alebo päť gólov takých, že sme v defenzíve akoby nevedeli, čo máme robiť. Do ďalšej časti kvalifikácie máme ešte pol roka, verím že sa to zmení. Musíme na tom v lete popracovať, pretože by sa nám to mohlo vypomstiť. Vyrovnané zápasy totiž rozhodujú maličkosti. Nedarilo sa nám ani v zakončení. Ťažko povedať, či sme mali rešpekt z brankára súpera, ktorý predviedol niekoľko kvalitných zákrokov. Nabudúce sa to nesmie stať," povedal pre agentúru SITA legionár z nemeckého klubu Spandau Berlín.
Faměra si účasť slovenskej reprezentácie vo Svetovej lige nevie vynachváliť. "Je to pre nás veľký prínos, sú to super duely. Vždy sa na také súboje teším, v nich sa postupnými krokmi zlepšujeme. S Maďarskom sme uhrali super výsledok a hneď o nás všetci vedeli. Chcelo by to udržať vysokú latku a nepadnúť, no je to veľmi náročné. Nemôžeme si myslieť, že po dobrých výsledkoch všetko teraz príde samé. Musíme stále tvrdo pracovať," uzavrel dvadsaťšesťročný rodák z juhočeského mesta Vimperk.


fr;bk
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.