www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
06.02.2015 19:27:03 Slováci splnili cieľ, zdolali domácich Gruzíncov - dopl.
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlasy hráčov SR.

TBILISI 6. februára (SITA) - Slovenskej mužskej reprezentácii vo vodnom póle sa podarilo splniť hlavný cieľ na prvom turnaji A-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Belehradu, keď v Tbilisi zdolali domáce Gruzínsko tesne 11:10. Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu počas väčšiny duelu viedli a hoci domáci v poslednej štvrtine vyrovnali na 9:9, slovenský tím sa nevzdal a bojoval do konca. Víťazný gól dosiahol Lukáš Ďurík necelé dve minúty pred koncom stretnutia, Gruzínci potom už len skorigovali z pokutového hodu. Ďurík dosiahol v piatkovom zápase štyri góly, ďalšie tri pridal Martin Kolárik a raz sa do streleckej listiny zapísali Lukáš Seman, Kristián Polovic, Tomáš Brúder a Tomáš Bielik.
Slovenský tím v Tbilisi nastúpi v sobotu proti Portugalsku, v nedeľu si zmeria sily so Švajčiarskom.

Výsledok - piatok:
Gruzínsko - Slovensko 10:11 (1:1, 4:5, 2:2, 3:3)
Góly SR: Ďurík 4, Kolárik 3, Seman, Polovic, Brúder a Bielik po 1

Hlasy:
Michal Gogola (brankár SR): "Odohrali sme výborný zápas a dosiahli v ňom parádny výsledok. Máme dosť mladý tím, z ktorého mám veľkú radosť. Do zápasu sme dali všetko. Ja sám som v bránke urobil všetko, čo som mohol. Keď už sme zvíťazili v Gruzínsku nad kvalitným domácim výberom, je to znak toho, že patríme na ME."

Tomáš Brúder (reprezentant SR): "Som veľmi šťastný z tohto víťazstva. Doterajšie súboje boli len prípravou na tento veľmi dôležitý duel. V úvode sme mohli viesť aj vyšším rozdielom, no Gruzínci sa nevzdávali a bojovali až do konca. Dôležité bolo, že sme sa 'nepoložili', keď súper začal hrať agresívnejšie. Veľkú úlohu zohral aj kolektívny výkon. Slovensko jednoznačne patrí na majstrovstvá Európy."


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.