www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.01.2015 12:02:07 Slováci do Tbilisi bez dvojice opôr, otázny aj Faměra
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 30. januára (SITA) - Po vynútenej zmene na brankárskom poste pred februárovým prvým turnajom kvalifikácie o postup na ME 2016 má tréner slovenského výber Antonio Esteller Serrahima v nominácii ďalší otáznik. V stredajšom zápase Ligy majstrov mužov sa totiž zranil legionár z nemeckého tímu Spandau Berlín Martin Faměra. Rozsah jeho zdravotnej indispozície je zatiaľ otázny, výsledky lekárskych vyšetrení budú známe neskôr. Faměra nastúpil za Spandau v tureckom Istanbule proti Galatasarayu, pri prehre 8:11 raz skóroval.
V trinásťčlennej nominácii slovenskej mužskej reprezentácie chýba aj ďalší skúsený hráč Michal Kratochvíl, ktorý v druhej polovici januára utrpel v zápase v Rumunsku dvojitú neúplnú fraktúru nosa. Jeho miesto v tíme zaujal Maroš Tkáč. Do mužstva sa vrátil Martin Kolárik, ktorý v Bukurešti v stretnutí Svetovej ligy chýbal pre klubové povinnosti. Duel v Rumunsku bol pre Slovákov generálkou na Tbilisi, s domácimi remizovali 9:9 a v penaltovom rozstrele prehrali 4:5. "Zápas v Bukurešti nám ukázal, že vieme hrať dobre, keď sme maximálne koncentrovaní, bojujeme a dáme do toho srdce. Do Gruzínska cestujeme pozitívne a optimisticky naladení, chceme zdolať domáci kolektív," myslí si Juraj Zaťovič.
Slováci sa od 6. do 8. februára predstavia v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi a ich súpermi budú okrem domácich pólistov aj výbery Portugalska a Švajčiarska.

Nominácia tímu SR na februárový turnaj kvalifikácie o postup na ME 2016 - Tbilisi (Gruz.):
Brankári: Michal Gogola, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Tomáš Brúder, Martin Kolárik, Lukáš Seman, Martin Faměra, Samuel Baláž, Lukáš Ďurík, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Molnár, Kristián Polovic

Program turnaja kvalifikácie o postup na ME 2016 - Tbilisi (Gruz.) - časy sú v SEČ:
piatok 6. februára: Portugalsko - Švajčiarsko (14.00), Gruzínsko - Slovensko (15.45)
sobota 7. februára: Slovensko - Portugalsko (14.00), Gruzínsko - Švajčiarsko (15.45)
nedeľa 8. februára: Švajčiarsko - Slovensko (7.00), Gruzínsko - Portugalsko (8.45)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.