www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
21.11.2014 14:14:31 Slováci začnú kvalifikáciu ME 2016 v Gruzínsku
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o hlasy.

BARCELONA 21. novembra (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia začne kvalifikačné súboje o postup na ME 2016 do srbského Belehradu v Gruzínsku a okrem domáceho výberu budú súpermi Slovákov aj Portugalci a Švajčiari. Rozhodol o tom piatkový žreb v španielskej Barcelone. "Na súboje v Gruzínsku sa musíme dobre pripraviť. Súboje v predchádzajúcej kvalifikácii proti Gruzínsku boli veľmi vypäté a rovnaké očakávam aj tentokrát. Musíme si v nich zachovať trpezlivosť a chladnú hlavu," reagoval na žreb asistent trénera SR Róbert Kaid. "Na turnaji v Gruzínsku to bude o jedinom súboji proti domácim. Bude to náročné, ale keď sa chceme ukázať na ME, tak Gruzínsko by sme mali poraziť. Portugalsko a Švajčiarsko sú od nás o pár tried nižšie," dodal reprezentant Marek Tkáč.
Turnaj v Gruzínsku sa uskutoční od 6. do 8. februára 2015. V rovnakom termíne sa budú konať aj ďalšie v Poľsku, Holandsku a Turecku. Nasledovať bude nový žreb skupín (hrá sa 9. - 11. októbra 2015, hostitelia Rusko, Izrael, Francúzsko a Malta), tímy si body získané v prvej fáze prenesú ďalej. Postup na šampionát si zabezpečia po dva najvyššie umiestnené výbery z každej skupiny.
Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu teda začnú cestu za miestenkou na kontinentálny šampionát v rovnakej krajine ako pred dvoma rokmi výber SR pod taktovkou Pavla Sirotného. Slováci napokon nepostúpili na ME 2014, keď v play-off nestačili na Chorvátov.
Známy je aj žreb ženskej časti kvalifikácie, v ktorej nefiguruje slovenský tím.

Zloženie skupín v 1. fáze kvalifikácie o postup na vodnopólové ME 2016:
MUŽI
A-skupina: Gruzínsko*, Slovensko, Portugalsko, Švajčiarsko
B-skupina: Rusko, Ukrajina, Izrael, Poľsko*
C-skupina: Holandsko*, Francúzsko, Malta
D-skupina: Nemecko, Turecko*, Bielorusko, Litva

ŽENY
A-skupina: Francúzsko*, Portugalsko, Ukrajina, Švajčiarsko, Turecko
B-skupina: Grécko, Nemecko, Izrael, Chorvátsko*

* - organizátori turnajov


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.