www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.11.2014 13:25:45 Prvým veľkým cieľom nového trénera Slovákov sú ME 2016
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 13. novembra (SITA) - Cieľom trénera slovenskej vodnopólovej reprezentácie Španiela Antonia Estellera Serrahimu je priviesť národný seniorský tím na najbližšie majstrovstvá Európy do Belehradu. Päťdesiatdeväťročný odborník (nar. 27. apríla 1955) to uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii pri príležitosti prvej reprezentačnej akcie pod jeho vedením, ktorou bude budúcotýždňový prvý duel v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na finálový turnaj Svetovej ligy. Súperom Slovákov bude silný tím Maďarska, zápas sa uskutoční v Debrecíne. Kontinentálny šampionát sa v srbskej metropole uskutoční v roku 2016, kvalifikácia sa začne vo februári 2015.
"Niektorých hráčov som v minulosti trénoval, iných videl hrať v španielskej lige. Slovenský tím som osobne sledoval na tohtoročnom Dunajskom pohári vo Viedni," informoval španielsky tréner výberu SR o svojom prehľade a doplnil: "Môj klub CN Barcelona mi vyšiel v ústrety a umožnil viesť aj slovenský výber. Urobím maximum pre to, aby som vodnému pólu na Slovensku pomohol. Cítim sa to veľmi dobre, vládne tu takmer rodinná atmosféra. Čaká nás veľa práce, no mužstvo má priestor na to, aby rástlo." Podľa Antonia Estellera Serrahimu je veľkým pozitívom, že Slovensko štartuje vo Svetovej lige, lebo len konfrontácia s najlepšími tímami na svete považuje za správnu cestu k napredovaniu.
Prezident Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Juraj Kula si od angažovania španielskeho odborníka sľubuje zmenu myslenia hráčov i prístupu k mužstvu. "Takisto kvalitnejšie využitie hráčskeho potenciálu. My z nich asi už nedokážeme dostať viac, pretože niekedy sa dlhodobý pohľad na vec stane fádnym a nedostatky sú menej viditeľné," priznal J. Kula.
Antonio Esteller Serrahima je už viac ako 20 rokov koučom katalánskeho klubu CN Barcelona, v predchádzajúcej sezóne ho doviedol k 10. miestu v najvyššej domácej súťaži. V minulosti pracoval aj ako kouč pri reprezentačných výberoch Španielska - juniorský tím priviedol v roku 1987 v brazílskom Sao Paule k zlatu na majstrovstvách sveta, so seniormi bol piaty na MS 1986 v Madride a šiesty na OH 1988 v Soule. Na klubovej úrovni získal s CN Barcelona viacero úspechov - sedem národných titulov, osem celkových triumfov v domácej pohárovej súťaži a dva tituly v európskom Pohári LEN (1995 a 2004). Ešte ako hráč sa zúčastnil na OH 1980 v Moskve.

Nominácia tímu SR na duel Svetovej ligy proti Maďarsku (18. novembra, Debrecín):
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Tomáš Brúder, Michal Kratochvíl, Martin Kolárik, Lukáš Seman, Martin Faměra, Samuel Baláž, Lukáš Ďurík, Tomáš Bielik, Marek Tkáč, Maroš Tkáč a Sebastián Nagy.

Program zápasov SR v SL mužov:
1. kolo - 18. novembra: Maďarsko - Slovensko
2. kolo - 9. decembra: Slovensko - Grécko
3. kolo - 20. januára 2015: Rumunsko - Slovensko
4. kolo - 17. februára: Slovensko - Maďarsko
5. kolo - 17. marca: Grécko - Slovensko
6. kolo - 14. apríla: Slovensko - Rumunsko


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.