www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
29.10.2014 12:14:07 PLÁVANIE/Bud Spencer oslávi 85. narodeniny
<< staršia<< všetky >>novšia >>
NEAPOL 29. októbra (SITA) - Talian Carlo Pedersoli, ktorý ako prvý muž z tejto krajiny zvládol plaveckú krauliarsku stovku pod jednu minútu (za 59,5 s v roku 1950), ale svet ho až neskôr pod pseudonymom Bud Spencer spoznal ako dobrotivého filmového "hromotĺka", sa v piatok 31. októbra dožíva 85. narodenín.
Už pri pôrode mal pozoruhodné miery (58 cm, 6 kg) a napokon sa vytiahol do výšky 194 cm. Reprezentoval Taliansko v plávaní na OH v Helsinkách 1952 aj o štyri roky neskôr v Melbourne. V športe sa uplatnil aj vo vodnom póle, ale jeho kariéru ukončili zdravotné problémy. Po mnohých pokusoch presadiť sa v rôznych oblastiach civilného života naplno zažiaril až na striebornom plátne. Osudové bolo jeho stretnutie s režisérom Giuseppem Colizzim, ktorý ho dal dohromady s Mariom Girottim alias Terenceom Hillom. "Je ako môj brat. Myslím si, že náš výborný vzťah v súkromí sa odrazil aj na plátne. Vždy sme sa mohli spoľahnúť jeden na druhého. Užívali sme si nakrúcanie, čo nám umožnilo hrať bok po boku v toľkých filmoch," uviedol Pedersoli.
Zladená dvojica kumpánov, ktorá v boji za spravodlivosť nikdy nešetrila štipľavými fackami, účinkovala v druhej polovici dvadsiateho storočia v mnohých komédiách, predovšetkým spaghetti-westernoch. Medzi komerčne najúspešnejšie snímky patria "Boh odpúšťa... ja nie!", "Pravá a ľavá ruka diabla" "Kto nájde priateľa, nájde poklad", "Malý unavený Joe", "Párna a nepárna" či "Ak sa nahneváme, budeme zlí". Spencer sa sólovo preslávil aj ako neapolský policajný komisár Rizzo prezývaný Veľká noha. V roku 1960 sa oženil s Mariou Amatovou, s ktorou splodil tri deti.


rk;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.