www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.10.2014 13:38:24 Slovenský pohár mužov pre Nováky
<< staršia<< všetky >>novšia >>
NOVÁKY/TOPOĽČANY 5. októbra (SITA) - Víťazmi Slovenského pohára mužov vo vodnom póle sa stáli hráči tímu KVP Nováky. Pod vedením trénera Petra Tkáča v nedeľňajšom finále zdolali Nováčania pólistov ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 12:4. Nováky získali svoj dvanásty Slovenský pohár, prvý od roku 2005.
Hrdinom duelu bol brankár víťazného mužstva Michal Gogola, ktorý v nováckom Národnom vodnopólovom centre zneškodnil tri pokutové hody aj ďalšie veľké šance súpera. Košickému družstvu sa nepodarilo obhájiť zisk tejto trofeje z predchádzajúcich dvoch sezón. Zápas výrazne ovplyvnilo vylúčenie Košičana Tomáša Bača do konca stretnutia už v I. štvrtine, Nováky počas štvorminútovej početnej výhody získali náskok a ten zveľaďovali až do konca.
"Nečakal som takýto priebeh. Vždy som tvrdil, že súper má lepší tím, aj keď my sme sa posilnili. Dnes sme hrali dobre, urobili sme minimum chyb a mali sme aj kus šťastia. Tvrdo sme pracovali, tento triumf je veľký motivačný faktor do ďalšej roboty. Vyhrali sme Slovenský pohár, teraz určite zabojujeme aj v slovenskej lige," povedal po zápase brankár a manažér Novák Michal Gogola.
Tretí skončil klub Slávia UK Bratislava triumfom nad ČH Hornets Košice 10:8.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Slovenského pohára vo vodnom póle mužov:

finále (Nováky):
KVP Nováky - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 12:4 (4:1, 2:1, 4:1, 2:1)
Góly: Maroš Tkáč 4, Marek Tkáč, Zaťovič a Hrivnák po 2, Martanovič a Stehlík po 1 - Grutka 2, Šuster a Kašper po 1

o 3. miesto (Nováky):
Slávia UK Bratislava - ČH Hornets Košice 10:8 (2:1, 2:1, 3:1, 3:5)

o 5. miesto (Topoľčany):
Pirana SC Topoľčany - KVP Komárno 4:9 (0:2, 0:2, 2:3, 2:2)

Konečné poradie: 1. KVP Nováky, 2. ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto, 3. Slávia UK Bratislava, 4. ČH Hornets Košice, 5. KVP Komárno, 6. Pirana SC Topoľčany, 7. KPŠ Nereus Žilina


fr;ko
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.