www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.01.2014 12:44:06 VODNÉ PÓLO-SL: Slováci sa v utorok predstavia v Bergame
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BERGAMO 13. januára (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle v utorok 14. januára od 20.00 h zabojuje v talianskom Bergame o premiérové body v C-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy. Súperom zverencov trénera Pavla Sirotného budú domáci Taliani, ktorí v predchádzajúcich dueloch triumfovali v Nemecku a prehrali v Čiernej Hore. Pre výber SR to bude v Bergame veľmi náročná previerka, pretože ich čaká štvrtý tím z MS 2013 aj ME 2012.
V slovenskom tíme figuruje dvojica brankárov (Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica) a jedenásť hráčov v poli (Andrej Janíček, Lukáš Ďurík, Martin Faměra, Gejza Gyurcsi, Tomáš Brúder, Jozef Hrošík, Lukáš Seman, Michal Kratochvíl, Tomáš Bielik, Juraj Zaťovič, Marek Tkáč). V porovnaní s decembrovým duelom v nemeckom Hamburgu sú v tíme aj skúsení Juraj Zaťovič či Michal Kratochvíl. Kouč Sirotný má na zápas v Taliansku k dispozícii v súčasnosti najlepších hráčov, nik neabsentuje pre zranenia či klubové povinnosti.
Družstvo SR v novembri nastúpilo v Budve proti domácej Čiernej Hore a favoritovi po tuhom boji podľahlo 11:13, o mesiac neskôr v Hamburgu prehralo s Nemeckom tesne 9:10.

Káder slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na zápas kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy - Bergamo (Tal.):
Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica - Andrej Janíček, Lukáš Ďurík, Martin Faměra, Gejza Gyurcsi, Tomáš Brúder, Jozef Hrošík, Lukáš Seman, Michal Kratochvíl, Tomáš Bielik, Juraj Zaťovič, Marek Tkáč


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.