www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
26.09.2013 12:23:37 Slováci vo Svetovej lige aj proti Talianom a Čiernohorcom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Pôvodná správa doplnená o hlas trénera reprezentácie SR Pavla Sirotného

BRATISLAVA 26. septembra (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia sa v sezóne 2013/2014 predstaví v európskej časti kvalifikácie o postup na finálový turnaj Svetovej ligy v C-skupine s Talianskom, Nemeckom a Čiernou Horou. Agentúru SITA o tom informoval generálny sekretár Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Stanislav Vaňo. Prvá tri stretnutia absolvujú Slováci u súperov (12. novembra, 10. decembra a 14. januára 2014), nasledovať budú tri merania síl na Slovensku. Kvalitný výber hráčov Čiernej Hory pricestuje 11. februára, Nemci 11. marca a Taliani 15. apríla. "Pokiaľ ide o miesta zápasov, do úvahy prichádzajú pravdepodobne tri lokality - Košice, Bratislava a prípadne Nováky. Na dejiská stretnutí urobíme výberové konania," povedal pre agentúru SITA Stanislav Vaňo. Prvý duel čaká tím SR iba dva dni po skončení turnaja 3. kola kvalifikácie o postup na ME 2014.
"Je to veľmi prestížna súťaž, z ktorej sa dá postúpiť na majstrovstvá sveta či olympijské hry. My ju vnímame skôr ako súťaž, s ktorou sa dostaneme medzi elitu, pokiaľ ide o zápasy. Pretože na predchádzajúce ME sme nepostúpili a nemali kontakt s najlepšími súpermi. Tu ho opäť získame a môže to pre naše vodné pólo priniesť športové výsledky. Noví hráči, ktorí sú v reprezentácii, nikdy nehrali proti špičkovým mužstvám. Súperenie proti týmto výberom im prinesie tento kontakt a ja verím, že im to pomôže v ďalšom raste," povedal pre Rádio Šport tréner slovenskej reprezentácie Pavol Sirotný a doplnil: "Vysokí favoriti sú Taliani a Čiernohorci, medzi nimi sa zrejme rozhodne o víťazovi skupiny. Pre nás sú všetky tri tímy vysokým favoritom. My sa budeme snažiť o čo najlepšie výsledky. Prvoradý je pre nás kontakt so špičkovým vodným pólom. Verím, že účasť vo Svetovej lige zúročíme aj na nárast fanúšikovskej základne."
V A-skupine sa predstavia obhajcovia prvenstva v SL Srbi, Rusi a Rumuni, v B-skupine Chorváti, úradujúci majstri sveta Maďari a Gréci. Miestenku do júnového osemčlenného Superfinále si vybojujú víťazi všetkých troch skupín európskej časti kvalifikácie a najlepší tím z druhého miesta.

Zloženie skupín európskej časti kvalifikácie o postup Superfinále vodnopólovej Svetovej ligy mužov:
A-skupina: Srbsko, Rusko, Rumunsko
B-skupina: Chorvátsko, Maďarsko, Grécko
C-skupina: Čierna Hora, Nemecko, Taliansko, Slovensko

Rozpis stretnutí Slovákov v C-skupine európskej časti kvalifikácie o postup Superfinále vodnopólovej Svetovej ligy mužov:
12. novembra 2013: Čierna Hora - Slovensko
10. decembra 2013: Nemecko - Slovensko
14. januára 2014: Taliansko - Slovensko
11. februára 2014: Slovensko - Čierna Hora
11. marca 2014: Slovensko - Nemecko
15. apríla 2014: Slovensko - Taliansko


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.