www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.07.2013 11:11:14 Slováci chcú v Košiciach dosiahnuť päť víťazstiev
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 10. júla (SITA) - Hlavným cieľom slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie v E-skupine 2. kola kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy bude na tohtotýždňovom turnaji v Košiciach nestratiť ani bod. Zisk piatich víťazstiev by pre tím pod vedením hlavného trénera Pavla Sirotného zvýšil šance na lepšie umiestnenie po prvej trojkolovej fáze pred barážou a v nej možnosť získať prijateľnejšieho súpera.
V slovenskom kádri figuruje dvojica brankárov a jedenásť hráčov v poli. Chýba Gejza Gyurcsi, ktorý mal problémy s meniskami a po operácii ešte len naberá kondíciu.
Slováci si v Košiciach postupne zmerajú sily s reprezentáciami Dánska, Švajčiarska, Francúzska, Veľkej Británie a Moldavska. „Najťažšie budú zápasy s Francúzskom a Veľkou Britániou, my si však veríme. V piatich dueloch chceme dosiahnuť päť víťazstiev. Podľa mňa náš cieľ splníme. Máme dobrý káder, z ktorého pre zranenie síce vypadol skúsený Gejza Gyurcsi, ale v porovnaní s prvým kvalifikačným turnajom pribudli opory Ďuro Zaťovič a Mišo Kratochvíl. Sme dobre zohratí a naša forma počas prípravného obdobia neustále stúpala nahor," cituje mladého brankára slovenského výberu Lukáša Kozméra web
Formu na júlovú domácu kvalifikáciu ladili Slováci na viacerých turnajoch. V Istanbule skončili na poslednom 4. mieste, v Bratislave na Dunajskom pohári na predposlednej 4. priečke a počas uplynulého víkendu v rumunskej Oradei na druhej pozícii.
Po prvej časti kvalifikácie figuruje slovenský tím na piatom mieste so štvorbodovým mankom na Rusov a Francúzov. Do play-off postúpi poltucet najúspešnejších kolektívov zo sedemnástich účastníkov trojkolovej prvej fázy. V baráži si potom zmerajú sily s družstvami, ktoré skončili na ME 2012 na 7. - 12. mieste - Španielskom, Rumunskom, Chorvátskom, Holandskom, Macedónskom alebo Tureckom. Na kontinentálny šampionát sa kvalifikuje šesť víťazov dvojzápasov. Miestenku na budúcoročné ME už má istú šestica Srbsko, Čierna Hora, Maďarsko, Taliansko, Nemecko a Grécko.

Káder slovenskej mužskej reprezentácie vo vodnom póle na 2. turnaj kvalifikácie o postup na ME 2014:
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Andrej Janíček, Martin Faměra, Patrik Gašparík, Martin Mravík, Miroslav Grutka, Marek Molnár, Juraj Zaťovič, Kristián Polovic, Tomáš Bielik, Michal Kratochvíl, Lukáš Ďurík
Náhradník: Tomáš Kostelník
Realizačný tím: Pavol Sirotný (tréner), Ondrej Gajdáč a Róbert Kaid (asistenti), Štefan Dabrovský (vedúci družstva)

Program E-skupiny 2. kola kvalifikácie o postup na ME 2014 vo vodnom póle mužov - Košice:
štvrtok 11. júla: Francúzsko - Moldavsko (16.00), Veľká Británia - Švajčiarsko (17.30), SLOVENSKO - Dánsko (19.00)
piatok 12. júla: Dánsko - Moldavsko (9.00), SLOVENSKO - Švajčiarsko (10.30), Francúzsko - Veľká Británia (12.00), Švajčiarsko - Dánsko (16.00), Veľká Británia - Moldavsko (17.30), SLOVENSKO - Francúzsko (19.00)
sobota 13. júla: Francúzsko - Dánsko (16.00), Moldavsko - Švajčiarsko (17.30), SLOVENSKO - Veľká Británia (19.00)
nedeľa 14. júla: Francúzsko - Švajčiarsko (8.30), Dánsko - Veľká Británia (10.00), SLOVENSKO - Moldavsko (11.30)

Bodový zisk jednotlivých tímov pred 2. kolom kvalifikácie mužov o postup na vodnopólové ME 2014:
1. Rusko a Francúzsko po 15 bodov, 3. Gruzínsko 13, 4. Slovinsko 12, 5. SLOVENSKO 11, 6. Malta a Veľká Británia po 10, 8. Portugalsko 9, 9. Izrael a Ukrajina po 7, 11. Poľsko 6, 12. Moldavsko 4, 13. Bielorusko, Švajčiarsko, Dánsko a Česko po 3, 17. Bulharsko 0.


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.