www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.01.2013 10:25:37 SZVP nepredĺžil zmluvy s reprezentačnými trénermi
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 11. januára (SITA) - Vedenie Slovenského zväzu vodného póla hľadá nového reprezentačného trénera. Všetkým kormidelníkom slovenských vodnopólových reprezentačných tímov vráta kouča A-mužstva Pavla Sirotného sa skončili zmluvy a vedenie zväzu vypísalo na tieto posty výberové konania. Sirotný prišiel k mužskému družstvu vlani vo februári namiesto Romana Poláčika. Slovensko viedol na niekoľkých turnajoch.
"Na výkonnom výbore SZVP sme rozhodli o odvolaní reprezentačných trénerov od kategórie 15-ročných po mužov a takisto u žien. Dôvod bol taký, že všetkým sa skončili zmluvy,“ vysvetlil pre denník Korzár prezident SZVP Juraj Kula a o výberom konaní povedal: "Je pravdou, že v posledných troch rokoch boli reprezentační tréneri rovno menovaní, ale predtým už výberové konania boli, takže sme sa k tomu iba vrátili. Prihlášky musia uchádzači podať do 15. januára, jedinou podmienkou je platná trénerská licencia. Bola vytvorená sedemčlenná komisia, ktorá bude rozhodovať.“
Vedenie SZVP nemá veľa času, keďže sa blíži kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy. Slovensko nastúpi v skupine s Gruzínskom, Českom, Poľskom a Veľkou Britániou, do baráže o šampionát postúpia dvaja najlepší. Prvý turnaj sa bude hrať v apríli v Gruzínsku, dejiská júlového a novembrového zatiaľ nie sú známe. Slovensko sa chcelo uchádzať o usporiadanie jedného z turnajov, ale situácia sa trocha zmenila. "V minulosti organizátor hradil len delegátov, rozhodcov a vreckové. Samotný pobyt si zúčastnené tímy platili sami. Najnovšie však európska federácia prijala uznesenie, že organizátor finančne zodpovedá aj za pobyt účastníkov. Alternatívu usporiadania turnaja preto musíme ešte zvážiť,“ dodal pre Korzár J. Kula.


pp;fr
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.