www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.10.2012 17:56:16 Prezidentom SZVP až do roku 2016 Juraj Kula - dopl.
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlas Juraja Kulu.

BRATISLAVA 27. októbra (SITA) - Prezidentom Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) sa na najbližšie štyri roky stal Juraj Kula. Rozhodli o tom delegáti sobotňajšieho valného zhromaždenia SZVP v Bratislave. Bývalému reprezentantovi Československa a doterajšiemu šéfovi zväzu prejavilo dôveru 22 z 37 delegátov. Kula reprezentoval Československo 170-krát a v bránke ČH Košice získal spolu až 14 titulov majstra republiky. V súčasnosti pôsobí ako právnik.
Kula predostrel svoj program, v ktorom vyzdvihol zvýšenú podporu výberom, ktoré majú reálnu šancu uspieť na medzinárodnom poli. Ešte väčšiu pozornosť ako doteraz chce venovať rozvoju mládežníckeho vodného póla. Rozvoj mužskej seniorskej reprezentácie vidí v účasti národného tímu v Svetovej lige, kam chce smerovať svoje aktivity. Jeho protikandidát Ladislav Bottlik, ktorý získal 13 hlasov, prezentoval svoje vízie v predstihu písomnou formou všetkým delegátom zhromaždenia.
"Hlavnou prioritou je utvoriť z juniorov, ktorí na ME 2012 skončili na 7. mieste, základ novej reprezentácie. Prípadne ju aj doplniť s tým, aby tento tím mal prioritu aj v štátnych očiach aj v očiach Slovenského olympijského výboru pre OH 2016. Čo sa týka mládežníckeho vodného póla, chceme ďalej podporovať kategóriu 15 a 17-ročných, pretože len táto cesta prinesie skvalitnenie práce v tomto našom športe," povedal po novuzvolení Juraj Kula a doplnil: "Každé víťazstvo vo voľbách je prejavom dôvery. Nemožno zabúdať na to, že pán Bottlik, ktorý kandidoval proti mne, získal až 13 hlasov. To je moment, keď treba počúvať aj ľudí, ktorí majú odlišný názor. Treba si osvojiť to, čo je prospešné a potrebné pre vodné pólo a pomôže jeho rastu."
Po krátkom príhovore šéfa Slovenského olympijského výboru (SOV) Františka Chmelára nasledovala hodnotiaca správa dosluhujúceho prezidenta SZVP Juraja Kulu, ktorý sa počas svojho volebného obdobia na poste šéfa zväzu venoval finančnej stabilizácii SZVP. "Pri preberaní funkcie vyvstali vysoké záväzky a ratovanie zväzu by som prirovnal k problémom lyžiarskeho zväzu v minulosti. Našťastie sa nám v prvej polovici obdobia podarilo situáciu stabilizovať," povedal Juraj Kula a doplnil: "V súvislosti so zlou finančnou situáciou sme museli s trénermi zmeniť zmluvné vzťahy a odmeňovať ich nie na mesačnej báze, ale dennej." Juraj Kula venoval pozornosť aj športovo-technickej stránke fungovania zväzu a úspešným či menej úspešným výsledkom národných tímov.
K slovu sa dostali aj členovia výkonného výboru a jednotlivých komisií, ktorí rovnako ako prezident SZVP prezentovali hodnotiace správy. V nich vyzdvihli pozitívne kroky, no nezabudli ani na negatíva.
V sobotu delegáti valného zhromaždenia zvolili aj členov výkonného výboru, ktorý bude pracovať v nezmenenom zložení v porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.