www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
28.08.2011 14:21:49 ME hráčok do 17 rokov - Slovenky napokon dvanáste
<< staršia<< všetky >>novšia >>
MADRID 28. augusta (SITA) - Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov neuspeli na ME hráčok tejto vekovej kategórie v španielskom Madride vo svojom záverečnom vystúpení, keď v nedeľňajšom súboji o 11. miesto podľahli Nemecku 7:10.
Zverenky trénerského tandemu Milan Henkrich - Pavol Mihalkovič absolvovali s Nemkami vyrovnaný duel, ale doplatili na nižšiu efektivitu zakončenia. "Dievčatá dnes príkladne bojovali, nemali však šťastie pri premieňaní gólových príležitostí. Súperky neboli lepšie, ale mali viac šťastia,“ uviedol na margo záverečného stretnutia Sloveniek na turnaji asistent trénera Pavol Mihalkovič.
Slovenské hráčky obsadili v konečnom účtovaní v konkurencii šestnástich tímov dvanástu priečku. "Počas ME sme až na jeden zápas podávali výkony na hranici možností. Potvrdili sme, že patríme do druhej výkonnostnej skupiny spolu s Nemecko, Francúzskom, Veľkou Britániou, Srbskom a Českom. Konečné dvanáste miesto je splnenie základného výkonnostného cieľa, pri troche šťastia sme mohli skončiť aj trochu lepšie. Máme však úzku základňu a keď nám vypadne niektorá hráčka, len ťažko ju vieme plnohodnotne nahradiť,“ zhodnotil vystúpenie na šampionáte tréner Henkrich.

o 11. miesto:
Slovensko - Nemecko 7:10 (3:3, 2:3, 0:2, 2:2)
Góly SR: Mátéová 3, Lengyelová a Kátlovská po 2.
Presilovky: 7/1 - 7/1, pok. hody: 0 - 0.


fr;lb
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.