www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.08.2011 15:11:03 Slováci do baráže proti Grécku
<< staršia<< všetky >>novšia >>
LUXEMBURG 10. augusta (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia si v baráži o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v holandskom Eindhovene zahrá dvojzápas s Gréckom. Rozhodol o tom stredajší žreb v Luxemburgu. V prvom stretnutí 1. októbra privítajú zverenci trénera Romana Poláčika súperov vo svojom bazéne, odveta v Grécku je na programe 15. októbra. Európsky šampionát v Eindhovene bude poslednou možnosťou pre tímu zo starého kontinentu kvalifikovať sa na olympijský turnaj v Londýne, a zároveň aj jedinou cestou na MS 2013.
Slováci v prvej časti kvalifikácie obsadili v F-skupine druhé miesto za Rumunskom a pred Ukrajinou a Izraelom, ich súperom tak mohol byť len víťaz niektorej z ďalších skupín. Do úvahy pripadali Nemecko, Španielsko, Francúzsko, Grécko a Turecko. Tréner slovenskej mužskej reprezentácie vo vodnom póle Roman Poláčik si pred žrebom prial Turecko, najviac sa obával Španielska. Tento celok sa napokon "ušiel" Rusom, ich súboj bude najzaujímavejším v baráži.
"Radšej Grékov ako Španielov, ktorí sú veľkými favoritmi. S Grékmi sme vlani u nich na turnaji zvíťazili. Musíme zohnať o nich čerstvé informácie, keďže nehrali na MS. Nemôžeme ich podceniť, majú diplomaciu aj kvalitný káder. Musíme proti nim odohrať oba zápasy na 120 percent. Myslím si, že by sme ich mohli prekvapiť," poznamenal na margo súpera Roman Poláčik.

Žreb baráže o postup na ME 2012 (1. a 15. októbra 2011):
Nemecko - Malta
Slovensko - Grécko
Francúzsko - Macedónsko
Španielsko - Rusko
Gruzínsko - Rumunsko
Turecko - Slovinsko

Pozn. - hrá sa na odvety, úvodné zápasy privítajú celky uvedené na prvom mieste.


rt;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.