www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
08.08.2011 12:39:40 R. Poláčik: "Do baráže si prajem Turecko"
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 8. augusta (SITA) - Tréner slovenskej mužskej reprezentácie vo vodnom póle Roman Poláčik si v baráži o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy praje za súpera výber Turecka. O tom, či sa jeho prianie splní, rozhodne stredajší žreb v Luxemburgu. Slováci v prvej časti kvalifikácie obsadili v F-skupine druhé miesto za Rumunskom a pred Ukrajinou a Izraelom, ich súperom bude víťaz niektorej z ďalších skupín - Nemecko, Španielsko, Francúzsko, Grécko alebo Turecko. "Najnáročnejším súperom by boli Španieli," prezradil tréner Roman Poláčik a pokračoval: "Stále pracujem s najhorším možným scenárom, teda sa pripravujem na Španielov. Ak dostaneme iného súpera, budeme to mať o to ľahšie. Najradšej by som však bol, keby nám žreb prisúdil Turkov, aby sme im mohli aj s úrokmi vrátiť prehru z kvalifikácie ME 2010."
Pred októbrovými barážovými duelmi hlavný kormidelník slovenského tímu vie, kde sa jeho zverenci musia zlepšiť. "Našou najväčšou slabinou sú presilové hry, ktoré stále nedokážeme využívať tak, ako by sme mali," myslí si Roman Poláčik.

Rozdelenie do košov pred žrebom baráže o postup na ME 2012:
1. kôš: Turecko (A), Nemecko (B), Španielsko (C), Francúzsko (D), Grécko (E), Rumunsko (F)
2. kôš: Malta (A), Slovinsko (B), Macedónsko (C), Rusko (D), Gruzínsko (E), Slovensko (F)

pozn. v zátvorke je uvedená kvalifikačná skupina, z ktorej jednotlivé tímy postúpili do baráže. Výbery z rovnakej skupiny sa v baráži nemôžu stretnúť.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.