www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.07.2011 13:56:40 V ČH Hornets veľká obmena kádra a šok pre fanúšikov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 27. júla (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice sa aj napriek zisku majstrovského titulu nepredstavia v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - Eurolige. V rozhovore pre Hornet radio to uviedol generálny manažér klubu Štefan Šmihuľa. "Tento rok sme sa rozhodli neprihlásiť do európskych súťaží. Sú dva hlavné dôvody. Jedným z nich je zníženie rozpočtu a druhým oslabenie kádra. Nepodarilo sa nám vytvoriť taký tím, aby bol schopný konkurovať v európskych súťažiach," povedal pre Hornet radio Š. Šmihuľa a pokračoval: "V klube to vnímame ako sezónu na nadýchnutie s tým, že do tímu máme možnosť zapracovať mladých hráčov a o rok sa budeme snažiť dostať znovu do Euroligy. Nebude to však voľná sezóna. Naplno pôjdeme v domácej súťaži aj Eurointerlige. Bude to výpadok nejakých desiatich duelov, čo nie je až tak veľa."
V kádri majstra došlo po zisku titulu k výrazným zmenám. Po štyroch sezónach odchádza do Novák Peter Nižný. Jozefovi Hrošíkovi sa skončila zmluva, Martin Faměra smeruje do francúzskeho Nice. Maďarského legionára Mártona Chilkóa povolali z hosťovania späť do prvého tímu Egeru a odchádza aj bieloruský brankár Michail Jazerskij. Šota Hazui sa navyše bude pripravovať s reprezentáciou Japonska na budúcoročné Ázijské hry. "Mám aj pozitívne správy. Do tímu sa vracajú Alexander Nagy a Andrej Zareva. Novými tvárami budú Ladislav Vidumanský mladší, Tomáš Mešter a mladí chlapci Tomáš Hoferica a Lukáš Ďurík. Možno sú to najväčšie turbulencie v krátkej histórii nášho klubu. Neberieme to však ako tragédiu," prezradil funkcionár "sršňov", ktorý ďalej prezradil novinku v organizačnej štruktúre klubu. "Skúsený Alexander Nagy bude pracovať ako manažér pri prvom tíme a počas nasledujúcej sezóny bude nielen zaúčať na poste centra talentovaného Lukáša Ďuríka, ale bude aj predĺženou rukou trénera Róberta Kaida priamo vo vode," povedal Štefan Šmihuľa.
Hráči ČH Hornets Košice sú v súčasnosti na dovolenkách, s prípravou na novú sezónu začnú 1. augusta. "V rámci prípravného obdobia sa určite zúčastníme na 50. ročníku turnaja O štít mesta Topoľčany, ktorý je aktuálne najstarším turnajom klubov v Európe," poznamenal pre Hornet radio Š. Šmihuľa.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.