www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.06.2011 13:12:22 Dôležitý kvalifikačný duel SR proti Rumunom aj so Semanom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 13. júna (SITA) - V širšej nominácii trénera slovenskej vodnopólovej reprezentácie Romana Poláčika na sobotňajší kvalifikačný duel F-skupiny o postup na ME 2012 proti Rumunsku (hrá sa 18. júna o 18.00 h Košiciach) figuruje jediný legionár Lukáš Seman. V zahraničí hosťoval v tejto sezóne aj Michal Kratochvíl, ale ten je kmeňovým hráčom Slávie UK Bratislava. Brankárskou jednotkou bude Michal Gogola, jeho náhradníkom je Lukáš Kozmér. V širšej nominácii okrem skúsených hráčov figurujú aj mladíci Lukáš Ďurík, Marek Molnár, Vladimír Plvan, ako aj spomenutý gólman Lukáš Kozmér. K mladým hráčom možno zaradiť aj 22-ročného českého rodáka Martina Faměru, ktorý len v druhej polovici roku 2010 získal slovenské občianstvo. V doterajšom priebehu kvalifikácie Slováci raz prehrali (v Rumunsku 5:8) a trikrát sa tešili z víťazstva - doma s Ukrajinou 18:9, v Izraeli 18:6 a doma s Izraelom 24:3. "V utorok začíname so záverečnou fázou prípravy na tento dôležitý zápas. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku, nálada medzi hráčmi je zdravo bojovná," povedal tréner slovenského tímu Roman Poláčik.
Európska plavecká liga (LEN) zverila sobotňajší kvalifikačný duel slovenského tímu do rúk macedónsko-švajčiarskej rozhodcovskej dvojici, povedú ho Nebojsa Stajkovič a Goran Kramer. Delegátom je Srb Dejan Perišič.
Postup do jesennej baráže si zabezpečia dve najvyššie umiestnené reprezentačné tímy. Ambíciou slovenského výberu je vyhrať F-skupinu a do baráže vstúpiť z výhodnejšej pozície. Na to však potrebujú pri predpoklade júlového triumfu nad Ukrajinou zdolať Rumunsko minimálne o štyri góly. "Je to naším cieľom, ale nebude to jednoduché. Rumuni majú svoju silu a už nejednému favoritovi znepríjemnili život," dodal Poláčik.

Širšia nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na kvalifikačný duel F-skupiny o postup na ME 2012 proti Rumunsku (sobota 18. mája o 18.00 h v Košiciach):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava).
Hráči v poli: Michal Kratochvíl (Slávia UK Bratislava + Al Ahli/S. Arábia), Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chor.), Vladimír Plvan, Andrej Janíček (obaja Slávia UK Bratislava), Martin Mravík, Karol Bačo, Martin Faměra, Martin Kolárik, Jozef Hrošík, Peter Nižný (všetci ČH Hornets Košice), Alexander Nagy, Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Lukáš Ďurík (NCHZ Nováky), Marek Molnár (ŠKP Košice).

Tabuľka F-skupiny:
1. Rumunsko 4 4 0 0 59:18 12
2. Slovensko 4 3 0 1 65:26 9
3. Ukrajina 4 1 0 3 26:55 3
4. Izrael 4 0 0 4 13:64 0


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.