www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.05.2011 14:55:42 SR aj v odvete proti Izraelu s cieľom vylepšiť si skóre
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 10. mája (SITA) - Cieľom slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie v stredajšom kvalifikačnom súboji o postup na ME 2012 proti Izraelu (hrá sa v Košiciach 11. mája o 18.00 h) je rovnako ako u súpera výraznejšie si zlepšiť skóre pred poslednými dvoma súbojmi proti Ukrajine a Rumunsku. "V prípade nášho domáceho triumfu nad Rumunskom v polovici júna možno bude o prvom mieste v skupine rozhodovať každý gól. Preto by sme ich teraz proti Izraelu radi strelili čo najviac a čo najmenej inkasovali," prezradil pre SITA hlavný kormidelník slovenského výberu Roman Poláčik. Ako je známe, Slováci koncom marca v Izraeli zvíťazili 18:6 a v tabuľke F-skupiny im patrí 2. miesto za vedúcim Rumunskom.
Kostra mužstva z predchádzajúcich zápasov sa nemení, oproti súboju v Izraeli nenastali v tíme žiadne zmeny. V domácom súboji proti Izraelu bude mať Roman Poláčik k dispozícii aj talentovaného Lukáša Ďuríka, ktorý na marcový duel do Izraela nemohol odcestovať pre zdravotné problémy. Vrásky na čele trénera urobilo zranenie brankárskej jednotky Michala Gogolu. "Ešte ho čakajú nejaké vyšetrenia a uvidíme, či bude môcť v stredu chytať. Ak nie, do bránky nastúpi Lukáš Kozmér a na lavičke nebudeme mať náhradníka," prezradil kouč Poláčik.
Postup do jesennej baráže si z každej zo šiestich kvalifikačných skupín vybojuje dvojica tímov.

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na kvalifikačný duel F-skupiny o postup na ME 2012 proti Izraelu (streda 11. mája o 18.00 h v Košiciach):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava).
Hráči v poli: Vladimír Plvan, Andrej Janíček (obaja Slávia UK Bratislava), Martin Mravík, Karol Bačo, Martin Faměra, Martin Kolárik, Jozef Hrošík, Peter Nižný (všetci ČH Hornets Košice), Alexander Nagy, Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Lukáš Ďurík (NCHZ Nováky), Marek Molnár (ŠKP Košice).

Program stredajších duelov F-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2012:
Slovensko - Izrael (18.00 h, Košice)
Rumunsko - Ukrajina (17.00 h SELČ, Oradea)

Tabuľka F-skupiny:
1. Rumunsko 3 3 0 0 41:15 9
2. Slovensko 3 2 0 1 41:23 6
3. Ukrajina 3 1 0 2 23:37 3
4. Izrael 3 0 0 3 10:40 0


fr;aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.