www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.03.2011 22:21:31 V Netanyii povinné víťazstvo Slovenska nad Izraelom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Pôvodná správa doplnená o hlas asistenta trénera SR Petra Veszleitsa.

NETANYA 30. marca (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia uspela vo svojom treťom vystúpení v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy, keď v izraelskej Netanyi zvíťazila nad
domácim výberom vysoko 18:6. Zverenci trénera Romana Poláčika sa v úvode duelu trochu trápili a prvú štvrtinu vyhrali iba o jeden gól. V druhej však zapli na vyššie obrátky a súperovi ušli na rozdiel ôsmich gólov. Do tabuľky kvalifikačnej F-skupiny si slovenský tím pripísal povinné tri body a patrí mu druhé miesto za vedúcim Rumunskom.

Výsledky - streda:
Ukrajina - Rumunsko 6:19

Izrael - Slovensko 6:18 (2:3, 1:8, 3:2, 0:5)
Góly Izraela: Dor Apffel a Or Keren po 2, Yahel Murvitz-Lahav a Goldschmidt po 1

Zostava a góly SR: Gogola (Kozmér) - Nižný 1, Zaťovič 1, Hrošík 4, K. Bačo 3, Janíček, Kolárik 2 (Plvan, A. Nagy 4, Molnár, Mravík 3, Faměra)

Presilovky: 11/2 - 8/4, pok. hody: 0 - 2/1, rozhodovali: Mebuke (Gruz.) a Dancevski (Maced.), 500 divákov

Dôležitý dvojgólový náskok získal pre Slovákov hneď v úvode Karol Bačo, no domáci tím v prvej osemminútovke nepríjemne "hrýzol" a tak slovenský tím viedol iba o jeden gólov. V druhej časti prišla kanonáda zverencov trénera Romana Poláčika a v polčasovej prestávke boli spokojnejší hostia a aj približne dvadsaťčlenná skupinka slovenských priaznivcov. Na prvopolčasových 3:11 upravil Jozef Hrošík, ktorý zakončoval s hlavou pod vodnou hladinou. Po zmene strán Izrael skorigoval na 6:13 po III. štvrtine. V poslednej časti Slováci v bazéne opäť dominovali a napokon zvíťazili o 12 gólov.

Hlas:
Peter Veszelits (asistent trénera SR): "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť vysokým rozdielom, pretože to v závere kvalifikácie môže byť dôležité. Dali sme toľko gólov, koľko nám rozhodcovia povolili, ale aj sami sme sa obrali o vyššie víťazstvo nepremieňaním šancí."


lo
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.