www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
24.03.2011 11:56:36 Slovenská reprezentácia do Izraela bez zraneného Ďuríka
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 24. marca (SITA) - Tréner slovenskej vodnopólovej reprezentácie Roman Poláčik musel urobiť zmenu v nominácii na blížiaci sa kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti Izraelu (hrá sa 30. marca o 20.45 h SELČ v Netanyi). V stredajšom stretnutí slovenskej najvyššej súťaže EMM extraligy sa totiž zranil hráč NCHZ Nováky Lukáš Ďurík. "V zápase v Žiline praskol Lukášovi Ďuríkovi bubienok a minimálne na desať dní je z hry von," povedal pre agentúru SITA reprezentačný kouč Roman Poláčik a pokračoval: "Je to škoda, že s nami nemôže do Izraela odcestovať. Je to však mladý perspektívny hráč a v budúcnosti ešte šancu určite dostane. Jeho miesto v nominácii zaujme Martin Mravík."
V menoslove hráčov na budúcotýždňový zápas nefiguruje žiaden legionár. Trinástku hráčov do národného tímu "dodali" štyri kluby slovenskej najvyššej súťaže. Šancu predstaviť sa v reprezentácii a získať potrebné skúsenosti dostalo od hlavného kormidelníka aj niekoľko mladíkov - brankár Lukáš Kozmér a hráči v poli Vladimír Plvan (obaja Slávia UK Bratislava) a Marek Molnár (ŠKP Košice).
V doterajších dueloch kvalifikácie o postup na ME 2012 sa Slovákov darilo striedavo, keď doma zdolali Ukrajinu 18:9 a v Rumunsku prehrali 5:8.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti domácemu Izraelu (30. marca v Netanyi):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava)
Hráči v poli: Vladimír Plvan, Andrej Janíček (obaja Slávia UK Bratislava), Martin Mravík, Karol Bačo, Martin Faměra, Martin Kolárik, Jozef Hrošík, Peter Nižný (všetci ČH Hornets Košice), Alexander Nagy, Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Marek Molnár (ŠKP Košice).


pp;mj;fr
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.