www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
04.03.2011 11:01:19 Ragusová po odchode z Topoľčian zostáva pri výber žien SR
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 4. marca (SITA) - Talianka Cinzia Ragusová bude aj naďalej viesť slovenskú ženskú vodnopólovú reprezentáciu. V piatok predpoludním to potvrdil zväzový kapitán Roman Poláčik. "Rozprávali sme sa a potvrdila mi, že spolu s manželom zostávajú na Slovensku a budú pokračovať pri výbere žien. Je to veľmi dobrá správa pre ženské vodné pólo," uviedol Roman Poláčik a pokračoval: "Trénerka Ragusová mi potvrdila, že po odchode z extraligových Topoľčian ani nepomyslela na prerušenie spolupráce s reprezentačnými výbermi."
Ako je známe, Cinzia Ragusová od začiatku týždňa už nie je trénerkou extraligového klubu Tozan Sport Club Topoľčany. Tridsaťtriročná rodáčka z Catanie (nar. 24. mája 1977) pritom ku kormidlu mužstva z Topoľčian prišla iba v lete 2010. "S Cinziou Ragusovou sme sa dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Hlavným dôvodom sú názorové nezhody v zásadných otázkach fungovania klubu. Spolu s hlavnou trénerkou skončil v klube ako hráč Milan Cipov," prezradil generálny manažér klubu Tomáš Dolný.
Ragusová je zlatá medailistka z aténskych OH 2004 a vicemajsterka sveta z Barcelony 2003. Svoju krajinu reprezentovala aj na olympijských hrách 2008 v Pekingu. Jej príchod do Topoľčian nebol náhodou, v miestnom extraligovom klube totiž pôsobil jej manžel a bývalý slovenský reprezentant Milan Cipov. Ešte v predchádzajúcej sezóne už bývalá šéftrénerka klubu z Topoľčian pôsobila ako aktívna hráčka v tíme Orizzonte Catania, s ktorým obsadila v sezóne 2009/2010 tretie miesto v Európskom pohári majsteriek (EPM). V predchádzajúcich rokoch s Cataniou v tejto súťaži viackrát triumfovala.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.