www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
04.01.2011 10:28:03 "Sršni" z Košíc si s Pécsom dohodli nový termín
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 4. januára (SITA) - Hoci podľa pôvodného vyžrebovania mal byť v utorok 4. januára v košickej krytej plavárni zápas Euro Interligy medzi ČH Hornets a maďarským Pécsom, košickí priaznivci vodného póla môžu pokojne zostať doma. Podľa denníka Korzár medzinárodná súťaž je totiž stále paralyzovaná vzájomnými ťahanicami medzi maďarskou federáciou a srbskými organizátormi.
Košickí "sršni" z tohto istého dôvodu nehrali ani 15. decembra 2010 zápas so Szolnokom. Niekoľko dní pred týmto súbojom totiž maďarská federácia zakázala svojim klubom štart v medzinárodnej súťaži. Dôvodom mali byť nevyrovnané záležitosti voči Maďarom zo strany srbských organizátorov ešte z minulej sezóny 2009. Keďže ani po Novom roku sa situácia napriek rokovaniam nevyjasnila, momentálne je aktuálne ďalšie odkladanie medzinárodných stretnutí.
"Zápas s Pécsom naozaj nebude. Srbi však s Maďarmi rokujú. Maďarské kluby, či už Szolnok alebo Pécs, záujem hrať Euro Interligu majú, takže verím, že sa všetko postupne vyjasní. S Pécsom sme si už dohodli aj náhradný termín. Mali by k nám pricestovať 15. februára. Stretnutie u nich by malo byť 25. januára," citoval denník Korzár slová generálneho manažéra ČH Hornets Štefana Šmihuľu.
Podľa neho si zatiaľ nikto nepripúšťa možnosť, že by sa Euro Interliga tento rok napokon neodohrala. "Veríme, že táto patová situácia sa vyrieši len posunom termínov pre súboje s maďarskými klubmi. U Srbov sa nemení nič, takže s ich zástupcami hráme v pôvodných termínoch. Už 15. januára cestujeme do Belehradu na stretnutie s Partizanom a o deň neskôr do Nového Sadu," pokračoval Štefan Šmihuľa.
Ešte predtým čaká na hráčov ČH Hornets šláger domácej EMM extraligy, keď v sobotu 8. januára o 18.15 h. nastúpia proti mestskému rivalovi Akademiku.


sz;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.