www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
17.12.2010 11:22:43 ČH Hornets proti Honvédu o dôstojnú rozlúčku s rokom 2010
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Opakovaná správa
KOŠICE 17. decembra (SITA) - Na tím ČH Hornets Košice čaká v sobotu 18. decembra v domácom prostredí náročný odvetný súboj v osemfinále vodnopólového Pohára LEN 2010/2011 proti maďarskému tímu Honvéd Groupama Budapešť. V prvom súboji potvrdil Honvéd úlohu favorita a zvíťazil 14:8, čo mu pred odvetou dáva veľkú šancu na postup medzi osmičku najlepších tímov v tejto súťaži.
"Pozerám sa na to reálne. Dobiehať šesťgólové manko proti silnému súperovi, medzi ktorých Honvéd nepochybne patrí, je z kategórie sci-fi. Vopred sa však nevzdávame a v bazéne zabojujeme o čo najlepší výsledok," uviedol pre agentúru SITA tréner Róbert Kaid. Ten je rád, že v sobotňajšej odvete môže rátať aj s tradičnými oporami mužstva. Šancu hrať v poslednom tohtoročnom zápase dostanú aj Peter Nižný, ktorého trápili platničky, kapitán Karol Bačo (prekonal zápal ucha) i Miroslav Grutka, ktorý mal tiež menšie zdravotné problémy. Je otázne, koľko priestoru dostanú títo hráči v bazéne. "Sú to síce kvalitní a skúsení hráči, no s dlhším tréningovým výpadkom. V tomto zápase preto možno nebudú hrať toľko, ako je u nich zvykom. Striedanie s nimi budem konzultovať podľa toho, ako sa budú cítiť," prezradil Kaid. Kormidelník "sršňov" verí, že si jeho zverenci pred domácim publikom v košickej Mestskej plavárni neurobia hanbu a s Pohárom LEN sa rozlúčia so vztýčenou hlavou. "Budem rád, keď do poslednej sekundy duelu budeme bojovať aspoň o remízu," poznamenal R. Kaid.
V bránke maďarského tímu by aj Košiciach nemal chýbať skúsený Štefan Gergely, slovenský gólman s maďarským pasom. Tridsaťštyriročný rodák z Dunajskej Stredy reprezentoval Slovensko do roku 2001, naposledy na svetovom šampionáte v japonskej Fukuoke. Následne až do roku 2008 chytal za Maďarsko, na súpiske už ako István. S Maďarmi získal dve zlaté olympijské medaily v Aténach aj Pekingu. Honvéd v generálke na odvetu v Košiciach vyhral v stredu v najvyššej maďarskej súťaži nad Ferencvárosom Budapešť hladko 11:5, keď po tri góly zaznamenali Márton Tóth, Ferenc Salamon a Márton Szivós.
Košičania v tejto sezóne absolvovali už tri veľmi kvalitné turnaje. Najprv v závere septembra hostili berlínsky Spandau, Galatasaray Istanbul a CN Terrassa a do II. fázy postúpili spolu s nemeckým tímom. O dva týždne neskôr "sršni" príliš neoslnili v chorvátskej Rijeke, kde prehrali všetky svoje euroligové zápasy. V druhej polovici októbra už v Pohári LEN obsadili v Neapole druhé miesto a spolu s domácim mužstvom postúpili do osemfinále tejto súťaže.

Odvetný zápas osemfinále vodnopólového Pohára LEN mužov 2010/2011 - sobota 18. decembra 2010 - Košice:
18.00 h: ČH HORNETS KOŠICE (SR) - Honvéd Budapešť (Maď.) - prvý zápas 8:14


pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.