www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
20.11.2010 17:52:05 V kvalifikácii ME 2012 prehra Slovákov v Rumunsku - dopl.
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o hlasy.

ORADEA 20. novembra (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom druhom stretnutí v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012, keď po októbrovom košickom triumfe nad Ukrajinou v sobotu v rumunskej Oradee prehrala s domácim výberom 5:8. Zverenci trénera Romana Poláčika v prvej polovici duelu dokázali držať krok s favorizovaným súperom, no ten sa v tretej štvrtine odpútal na rozdiel troch gólov a tento náskok si udržal až do konca. V slovenskom tíme sa do streleckej listiny zapísali Hrošík, Janíček (3x) a Kolárik, veľmi dobrý výkon podal brankár Gogola.
Najbližší kvalifikačný duel absolvujú Slováci až v kalendárnom roku 2011, keď sa 30. marca predstavia v Izraeli.

Kvalifikácia ME 2012 - F-skupina - sobota - výsledok:
Rumunsko - Slovensko 8:5 (1:1, 2:1, 3:1, 2:2)
Góly Rumunska: Negrean 2, Kadar, Radu, Georgescu, Cretu, Diaconu a A. Iosep po 1.
Zostava a góly SR: Gogola (M. Hruška) - Faměra, K. Bačo, Zaťovič, Hrošík 1, A. Nagy, Janíček 3 - Kolárik 1, Kusko, Mravík, Cagalinec.
Presilovky: 4/0 - 7/1, pokutové hody: 1/0 - 0, rozhodovali: Bobkov (Biel.) a Vojevodin (Rus.), 350 divákov

Slováci začali dobre, no už v 2. min prehrávali po presnom zásahu Kadara. O dve minúty neskôr sa zaskvel gólman Michal Gogola, keď zneškodnil pokutový hod obávaného Rada. Ešte v úvodnej osemminútovke dokázali zverenci trénera Poláčika vyrovnať, do streleckej listiny sa zapísal Jozef Hrošík. Jednogólové vedenie získali opäť domáci Rumuni, keď spoľahlivého Gogolu prekonal jeden z najlepších centrov na svete Radu. Slováci sa nevzdávali a príkladne bojovali, vyrovnanie priniesol strelecký pokus Janíčka v presilovke. Misky váh na stranu domáceho kolektívu priklonil ešte pred koncom II. štvrtiny Georgescu.
Po zmene strán začali Rumuni zostra - Cretu a Negrean zvýšili na 5:2. Martin Kolárik znížil v 21. min na rozdiel dvoch gólov, no Negrean vzápätí upravil na 6:3. Po viacerých zahodených šanciach na oboch stranách pridal siedmy gól domáceho kolektívu Diaconu. O niekoľko sekúnd neskôr si pred presilovou hrou vyžiadal tréner Poláčik oddychový čas, ani početná výhoda však gól do siete Rumunov nepriniesla. Podarilo sa to až po skončení ďalšej presilovky Janíčkovi (7:4), ten istý hráč vzápätí upravil na 7:5. Na konečných 8:5 stanovil domáci A. Iosep.

Hlasy:
Roman Poláčik (tréner SR): "Chcel by som poďakovať hráčom, pretože väčšina z nich počas celého duelu príkladne bojovala. Chýbalo nám niekoľko členov tímu, nebolo to jednoduché. Chceli sme spomaliť útok, aby sme rýchlo nestrácali loptu, lebo proti Rumunom, ktorí patria do svetovej špičky, sa nedá hrať otvorene. Dosť solídne sa nám podarilo eliminovať jedného z najlepších centrov na svete Rada. Dostali sme však tri góly z hry, čo sa nemôže stávať. To nás stálo, myslím si, remízu."

Andrej Janíček (reprezentant SR, autor troch gólov): "Naša obrana fungovala dobre, ale dostali sme niekoľko zbytočných gólov. Verím, že v domácom prostredí sa nám podarí dohnať trojgólové manko. Nie som spokojný, pretože dnes sme chceli Rumunov zdolať."

Michal Gogola (brankár SR): "Pred zápasom nám vypadlo niekoľko hráčov, ale na to sa nedá vyhovárať. Prehra o dva góly by bola lepšia, ale ani o tri to nie je zlé, pretože sme neprišli o šancu bojovať o prvé miesto. Poznáme sa s Rumunmi, takže sme sa nemali čím zaskočiť. Podarilo sa nám ubrániť Rada, preto musel súper strieľať z diaľky. Niečo som aj chytil, ale mohol som aj viac."

Výsledok ďalšieho sobotňajšieho duelu v F-skupine:
Ukrajina - Izrael 8:0 (2:0, 3:0, 2:0, 1:0)

Tabuľka:
1. Rumunsko 2 2 0 0 22:9 6
2. Slovensko 2 1 0 1 23:17 3
3. Ukrajina 2 1 0 1 17:18 3
4. Izrael 2 0 0 2 4:22 0


fr;aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.