www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.11.2010 16:34:11 Reprezentácia do Rumunska bez Semana
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 16. novembra (SITA) - V nominácii trénera slovenskej vodnopólovej reprezentácie Romana Poláčika na sobotňajší kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti Rumunsku (hrá sa 20.11. o 15.55 h SEČ v Oradei/Rum.) figuruje jediný legionár a až osem hráčov majstrovského tímu ČH Hornets Košice. Zo zahraničia prichádza brankár Michal Hruška, ktorý v súčasnosti hráva v severofrancúzskom Arrase. Druhým brankárom je Michal Gogola, ktorý chytá za majstrovský slovenský tím ČH Hornets Košice. Okrem neho bude na súpiske aj ďalších sedem "sršňov" - Martin Mravík, Peter Nižný, Karol Bačo, Miroslav Grutka, Jozef Hrošík, Martin Kolárik a Martin Faměra. Faměra proti Rumunsku zažije pravdepodobne svoj debut v národnom tíme, keďže ešte proti Ukrajine v závere októbra po získaní občianstva nemohol nastúpiť. V nominácii figurujú aj hráči z ďalšieho košického klubu - Alexander Nagy, Michal Kusko, Juraj Zaťovič z KPŠ Akademik Košice-Staré mesto. Z bratislavskej Slávie UK Bratislava tréner Poláčik nominoval Andreja Janíčka a z Topoľčian Igora Cagalinca. "Lukáš Seman má povinnosti v klube a nechceli sme mu spôsobiť komplikácie, preto hrať v Rumunsku nebude. Otázny je štart Miroslava Grutku, ktorý sa v nedeľu v pohárovom zápase ČH Hornets v Budapešti zranil," prezradil pre agentúru SITA hlavný tréner reprezentácie Roman Poláčik.
V úvodnom kvalifikačnom zápase vyhrali Slováci v domácom prostredí nad Ukrajinou presvedčivo 18:9.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti Rumunsku (20. 11. o 16.55 h v Oradei/Rum.):
Brankári: Michal Gogola (ČH Hornets Košice), Michal Hruška (RC D'Arras WP/Fr.)
Hráči v poli: Martin Mravík, Martin Faměra, Jozef Hrošík, Karol Bačo, Martin Kolárik, Peter Nižný, Miroslav Grutka (všetci ČH Hornets Košice), Juraj Zaťovič, Alexander Nagy, Michal Kusko (všetci KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Igor Cagalinec (Tozan SC Topoľčany), Andrej Janíček (Slávia UK Bratislava).


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.