www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.11.2010 12:55:01 ČH Hornets Košice v nedeľu proti Honvédu Budapešť
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o hlas Štefana Gergelyho.

KOŠICE 11. novembra (SITA) - Na tím ČH Hornets Košice čaká v nedeľu 14. novembra v Maďarsku náročný súboj v osemfinále vodnopólového Pohára LEN 2010/2011 proti domácemu mužstvu Honvéd Groupama Budapešť. Tohto súpera Košičanom prisúdil žreb, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 31. októbra v chorvátskej Rijeke. Odveta je na programe v Košiciach 18. decembra.
"Sršňov" v nedeľu nečaká prechádzka ružovou záhradou, veď nastúpia proti kvalitnému tímu z krajiny olympijských víťazov. "Žreb k nám nebol milosrdný. Dostali sme jedného z najťažších súperov. Do Budapešti však necestujeme s úmyslom hrať deštrukčné vodné pólo. Chceme predviesť moderné pólo, musíme sa samozrejme sústrediť na kvalitnú obranu a efektívnu koncovku," uviedol pre agentúru SITA tréner slovenského šampióna Róbert Kaid. V Budapešti by sa v košickom tíme mali predstaviť aj hráči, ktorí neštartovali na turnaji II. fázy kvalifikácie Pohára LEN v talianskom Neapole, kde si Košičania vybojovali právo účasti v osemfinále druhej najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe. "Všetko však záleží na zdravotnom stave hráčov, podľa ktorého budeme upravovať nomináciu na tento duel," upozornil R. Kaid a pokračoval: "Ukončili sme už plaveckú časť prípravy a v súčasnosti prebieha už zápasový mikrocyklus, venujeme sa už len taktickej príprave. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku a pripravujú sa na nedeľňajší zápas."
V bránke maďarského tímu by v zápase proti ČH Hornets Košice nemal chýbať skúsený Štefan Gergely, slovenský gólman s maďarským pasom. Tridsaťštyriročný rodák z Dunajskej Stredy reprezentoval Slovensko do roku 2001, naposledy na svetovom šampionáte v japonskej Fukuoke. Následne až do roku 2008 chytal za Maďarsko, na súpiske už ako István. "Je mi veľmi ľúto, že sme dostali Košice už v osemfinále. Neželal som si Košičanov tak skoro, veď som tam pred ôsmimi rokmi hral a vždy som sa tam cítil super. Spoluhráčom z Honvédu samozrejme prezradím prednosti a slabiny slovenských hráčov, ktorých poznám," prezradil pred zápasom Štefan Gergely, ktorý s Maďarmi získal dve zlaté olympijské medaily v Aténach aj Pekingu.
"Štefan Gergely je určite jedným zo strojcov kvalitnej defenzívy Honvédu. Nesporne to pre neho bude špecifický zápas a možno ho to ešte viac 'vyhecuje'. V tomto budapeštianskom tíme však hráva aj ďalší maďarský reprezentant a zlatý medailista z Pekingu Márton Szivós, dvojica zo širšieho kádra maďarského národného tímu či Székely Bulcsú, ktorý má zlato ešte z OH 2000," povedal kormidelník Košičanov a doplnil: "Súpera som mal možnosť sledovať v piatok v súboji proti Pécsu. Honvéd vyhral 9:4, v jeho podaní ma prekvapila veľmi tvrdá defenzíva. Hráči Honvédu hrali agresívne, dôrazne, s obrovským nasadením a neraz svojmu súperovi nedovolili ani vystreliť."
Košičania v tejto sezóne absolvovali už tri veľmi kvalitné turnaje. Najprv v závere septembra hostili berlínsky Spandau, Galatasaray Istanbul a CN Terrassa a do II. fázy postúpili spolu s nemeckým tímom. O dva týždne neskôr "sršni" príliš neoslnili v chorvátskej Rijeke, kde prehrali všetky svoje euroligové zápasy. V druhej polovici októbra už v Pohári LEN obsadili v Neapole druhé miesto a spolu s domácim mužstvom postúpili do osemfinále tejto súťaže.

Prvý zápas osemfinále vodnopólového Pohára LEN mužov 2010/2011 - nedeľa 14. novembra 2010 - Budapešť (Maď):
14.00 h: Honvéd Budapešť (Maď.) - ČH HORNETS KOŠICE (SR)


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.