www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
25.10.2010 15:09:15 Trénera R. Kaida potešila ofenzíva, rezervy vidí v obrane
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 25. októbra (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice si vybojovali postup do osemfinále Pohára LEN mužov 2010/2011. "Sršni" uspeli v II. fáze kvalifikácie druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže na starom kontinente v talianskom Neapole, keď obsadili druhé miesto za domácim Posillipom. Zverenci trénera Róberta Kaida aj napriek neúčasti viacerých tradičných opôr dokázali triumfovať nad srbskou Kikindou aj holandským Schuurmanom, prehrali iba s domácim talianskym mužstvom. "Čo sa týka ofenzívy, som s výkonmi veľmi spokojný. Boli sme veľmi produktívni, v prvom zápase sme dali 13 gólov, v súboji s domácimi sme dosiahli šesť presných zásahov a holandskému klubu sme nastrieľali ďalších 11 gólov," uviedol pre agentúru SITA tréner Košičanov Róbert Kaid po návrate z Talianska a pokračoval: "Menej spokojný som s defenzívou. V globále to bolo celkom dobré, ale nevyhli sme sa elementárnym individuálnym chybám. Niektoré naše chyby pramenili z nie príliš ideálnej súhry, veď v tomto zložení sme absolvovali iba päť tréningových jednotiek. Tieto nedostatky som však vedel prehliadnuť. Musím priznať, že Holanďania ani Srbi naše sily veľmi nepreverili."
Na meno osemfinálového súpera si Košičania musia počkať do nedele. Jediný slovenský zástupca v pohárovej Európe v tejto sezóne figuruje pred žrebom v 2. koši, v ktorom sa ocitlo aj ďalších sedem mužstiev z druhých miest v ďalších skupinách II. kvalifikačnej fázy Pohára LEN mužov 2010/2011. V prvom koši sa nachádza osem víťazov týchto miniturnajov. Z osmičky nasadených hráči ČH Hornets Košice nemôžu naraziť iba na taliansky Neapol, s ktorým sa stretli počas víkendu v kvalifikačnej fáze. Z možných súperov si úradujúci slovenský šampión v tejto sezóne už zmeral sily s nemeckým mužstvom Spandau Berlín aj gréckym Panioniosom Atény. Ďalšími možnými súpermi Košíc sú rumunská Oradea, budapeštianske kluby Ferencváros a Honvéd, talianska Savona a ruský zástupca Sintez Kazaň.
Kormidelník košického tímu Róbert Kaid by bol najradšej, keby žreb prisúdil jeho zverencom Ferencváros Budapešť. "Mali by sme tak šancu na reparát. V predchádzajúcej sezóne nás totiž práve tento klub 'potopil' na turnaji v rumunskej Oradei," prezradil R. Kaid a doplnil: "Najneradšej by sme 'vyfasovali' ruskú Kazaň. To by nás totiž čakalo náročné cestovanie a stálo by nás to veľké množstvo finančných prostriedkov."

Nasadenie do košov pred nedeľňajším žrebom Pohára LEN mužov 2010/2011:
1. kôš: Panionios Atény (Gréc.), CSM DigiDi Oradea (Rum.), Ferencváros Budapešť (Maď.), Spandau Berlín (Nem.), Honvéd Budapešť (Maď.), RN Savona (Tal.), Sintez Kazaň (Rus.), CN Posillipo Neapol ASD (Tal.).
2. kôš: Cattaro Kotor (Č. Hora), Brixia Leonessa Brescia (Tal.), Vouliagmeni NC (Gréc.), RN Florentia ASD (Tal.), CN Marseille (Fr.), VK Rokava ASD (Slovin.), Galatasaray Istanbul (Tur.), ČH HORNETS KOŠICE (SR).


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.